STRASZNE RANY U KOCURKA

Awatar użytkownika
agasamson24

Re: STRASZNE RANY U KOCURKA

Post autor: agasamson24 » 22 paź 2015, 16:44

maga pisze:Jasminko oczywiście, że jeśli to alergia to trzeba szybko reagować. Grzyb możne być w takiej sytuacji wtórny. Ale sprawdzić trzeba.
Postaram się wybrać do weterynarza jak tylko znajdę lecznicę w okolicy lub wróci nasz wet z sympozjum. Zastanawiałam się właśnie czy ktoś już widział takie rewelacje u koteczków. Przeraziło mnie to szczerze mówiąc a też nie podoba mi się takie częste nawracanie.

A czy te badania na alergię warto zrobić? Czy to raczej już wymysł weterynarza? i powinnam raczej zwrócić uwagę na to czym go karmię?
Pozdrawiamy, Aga i Leoś

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 22 paź 2015, 17:01

Przeczytaj wątek o alergii tam ciekawie pisze Yolla na temat testów alergicznych i żywienia kotów uczulonych,tak jak napisała Maga badania na grzyba postaraj się zrobić to bardzo ważne a przy alergii karmę zmieniamy bez mieszania z bytową, kup tylko jeden rodzaj np;rybę lub królika nie mieszaj :-)
Iza

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 23 paź 2015, 15:31

Najważniejsze zostało już powiedziane, trzeba sprawdzić wyskrobiny - to może pobrać każdy lekarz, nie trzeba czekać na tego zaufanego.

Zmiana karmy na inną to podstawa, i tak, jak napisała Jasminka, bez mieszania, radykalnie. Tylko w ten sposób będzie można stwierdzić, czy są jakiekolwiek efekty.

Nie lekceważyłabym też stresu, nie wiem, jaki tryb życia prowadzi kot, czy często wyjeżdża i zmienia dom? A może coś zmieniło się w Państwa otoczeniu?

Na pewno badanie zeskrobin to w tej chwili konieczność, i to jak najszybciej, bo zmiany wyglądają naprawdę nieładnie. Nie pakowałabym pieniędzy w testy. Lepiej byłoby pojechać do doktor Karaś-Tęczy w Warszawie, może ona umiałaby określić charakter tych zmian. Nie jestem przekonana, czy to alergia, jeśli tak, to już takie bardzo zaawansowane, powikłane stadium.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Post autor: maga » 23 paź 2015, 15:46

Teraz dopiero oglądnęłam zdjęcia, wygląda to strasznie. Dodatkowo widać wycieki z oczu i chyba trzecia powiekę. Pilnie wet.

Awatar użytkownika
agasamson24

Post autor: agasamson24 » 24 paź 2015, 21:57

maga pisze:Teraz dopiero oglądnęłam zdjęcia, wygląda to strasznie. Dodatkowo widać wycieki z oczu i chyba trzecia powiekę. Pilnie wet.
W poniedziałek idziemy do weta. Kupiłam tą karmę orjen six fish ale mój Leo się wypiął na nią, w ogóle nie je odkąd dałam mu w piątek wieczorem to jedzenie, to do tej pory pogmerał i zostawił. Naprawdę do tego poniedziałku zniosę jajko dosłownie. Nie mam już pomysłu co zrobić. Jak nie będzie jadł to jeszcze rozchoruje się :(
Pozdrawiamy, Aga i Leoś

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus » 24 paź 2015, 22:00

ale wiesz, że karmy nie zmienia się z dnia na dzień, tylko stopniowo dosypuje nowej coraz więcej?
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago » 24 paź 2015, 22:49

Kinus, ale w przypadku alergii zmienia się karmę całkowicie.

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus » 24 paź 2015, 22:51

Mago pisze:Kinus, ale w przypadku alergii zmienia się karmę całkowicie.
tyle, że kot rzadko nowe je od razu
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent

Post autor: nmin » 24 paź 2015, 22:54

Jestem laikiem, ale mnie też wydaje się, że lepiej zaryzykować brudne portki czy chwilowy strajk głodowy, niż pogorszenie się objawów alergii, bo skóra już i tak jest w złym stanie. Podkreślam, że się nie znam, po prostu intuicyjnie odstawiałabym potencjalny alergen.
"Pet? Did you just call me a pet? For the record: I'm not a pet, I'm a companion!"

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla » 25 paź 2015, 12:32

agasamson24
Kot z alergią pokarmową może wydrapać się nawet do mięśni !
Koniecznie pilna wizyta u DERMATOLOGA, bo kot bardzo cierpi z powodu uporczywego świądu, w celu potwierdzenie alegii i/lub ewentualnie nadkażenia bakteryjnego/grzybiczego oraz włączenie leczenia.
U kotów leki przeciwhistaminowe nie działają a jak twierdzi dr Kraś-Tecza sterydy też nie koniecznie. Bardzo dobre efekty daje leczenie cyklosporyną (u mojego kocurka świąd ustąpił po 2 dawkach !!) dostępne tylko w specjalistycznych gabinetach.
A podstawa to dieta eliminacyjna od teraz i NIE MOŻE TO BYĆ ORIJEN !
Nie chce nic reklamowac ale taką prawdziwą dietą eliminacyjna jest chyba tylko Trovet.

znalazłam taką lecznice w Gdyni, dr Rogalska specjalizuje się w dermatologii i jest członkiem Europejskiego Towarzytswa Dermatologicznego, może to dobry adres
http://www.vetcentrum-gdynia.pl/kontakt.html

Trzymam kciuki za szybką diagnoze i skuteczne leczenie kociaka :kotek:
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

ODPOWIEDZ