Pilnujcie porządku :)
download/file.php?id=2875

STRASZNE RANY U KOCURKA

Awatar użytkownika
arachnea2012

Re: STRASZNE RANY U KOCURKA

Post autor: arachnea2012 » 25 paź 2015, 20:00

Mam podobny problem choć nie tak rozległy - u mnie Iga wydrapuje do dłuższy okres czasu dokładnie te same miejsca, ale są one zaczerwienione i coraz większe. Było podejżenie alergii pokarmowej (też była na RC BritishSH) - nic nie wyszło, zeskrobiny nie pokazały grzyba. Szukamy dalej. Narazie dostaje witaminy, zachowuje się normalnie, ale problem powraca.
Agnieszka, Bartek i Iga

Awatar użytkownika
agasamson24

Post autor: agasamson24 » 08 paź 2016, 22:31

Kochani, wracamy po równo roku z tym samym problemem. W ubiegłym roku zmiana karmy na acana pacifica i problem minął. Do dziś na tej karmie, bez żadnych zmian w otoczeniu mojej koci mamy ten sam problem, strupy, drapanie, mycie i jeszcze raz strupy :( Tak mi szkoda tego mojego misiaczka, męczy się, chce żeby mu to drapać... Wet rozkłada ręce, wstępne przekonanie o białkach i kurczakach raczej mylne, nie mam pewności czy ktoś go nie podkarmił, bo zaczęło się podczas pobytu u babci.. ale byliśmy u weta, dostał zastrzyk, zaczęło się goić a po kilku dniach nawrót, byliśmy u weta, dostał zastrzyk wczoraj, ale to tak strasznie rozdrapał już.. Próbuję dawać mu kwasy omega3, tran i tego typu suplementy, ale nie da się mu ich wcisnąć. Nie lubi i koniec, wapna pić nie chce, wit C nie chce, jak mu damy "na siłę" to w odwecie myje się i miauczy. Coś strasznego. Nie wiem już co z tym maluchem robić. Pora w jakiej to się dzieje, wskazywałaby na alergię, roztocza? nie wiem sama. Najbardziej pasuje że babcia dała mu szyneczki ale Wet mówi że raczej nie, bo ponowne strupy to nawrót jest, a gdyby to od jedzenia było, to by ustąpiło po zastrzyku. Normalnie dramat :(
Pozdrawiamy, Aga i Leoś

Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent

Post autor: agniecha » 09 paź 2016, 07:49

A może inny płyn do mycia naczyń , podłóg , do prania ? Nowa zabawka , legowisko ? Może np. Twój krem do rąk który wylizuje z futerka jak się myje ? Może coś w wodzie ? Skoro w jedzeniu absolutnie nic się nie zmieniło to szukałabym w otoczeniu , chyba , że uczulił się z opóźnieniem na karmę którą je :(((( Biedny koteczek :kotek:

Awatar użytkownika
arachnea2012

Post autor: arachnea2012 » 09 paź 2016, 10:36

Drodzy Państwo, u nas wyszło uczulenie na ślinę pchły. A wydrapywanie było "falami" - ustępowało u narastało...nie wiedziałam już co robić - zrobiłam nawet testy na alergie pokarmowe, które NIC nie wykazały...może będzie ta informacja pomocna. Ponadto (to jest najlepsze), Iga była odpchlona dwukrotnie saszetkami pomimo, że nie zaobserwowałam ani jednego pasożyta. Pomogła dopiero obroża przeciwpchelna. Teraz pilnuję i zmieniam ją co 6 miesiecy. Od tego czasu problem całkowicie ustąpił.
Agnieszka, Bartek i Iga

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla » 10 paź 2016, 18:48

agasamson24 Objawy alergii utrzymują się do 4tyg. od czasu kontaktu z białkiem (sterydy tyle nie działają), na które jest uczulony kot wiec jak najbardziej może to być alergia pokarmowa. Dawaj mu tylko karmę, którą jadł wcześniej i nie miał objawów. Tylko jak był podejrzany kurczak
Jak rozumiem kot był na "wczasach" wiec ja bym go jeszcze odpchliła na wszelki wypadek.
Sterydy u kotów działają słabo przeciwświądowo więc jeżeli objawy sa bardzo nasilone to bardzo polecam konsultację u dermatologa, który może włączyć cyklosporynę (chyba, ze chcesz zrobić wycieczkę to mogę polecić dr Karaś-Tęczę z Warszawy :-) ).
Wciskanie kotu wit C wapna, omega3 teraz nie ma najmniejszego sensu.
Inne przyczyny alergii mało prawdopodobne.
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

ODPOWIEDZ