Łupież

Awatar użytkownika
martha

Łupież

Post autor: martha » 17 sty 2010, 11:30

Zauważylam, ze Gustaw po zjedzeniu niektórych rzeczy ma łupież :-/
Po raz pierwszy, gdy dałam mu Animonde dla kociąt w puszkach. Dzień po podaniu w jego futrze było pełno białych świństw :-(
Niedawno dostał mleko dla kotów z Gimpeta i sytuacja się powtórzyła... Normalnie dostaje RC Kitten, mokry RC, kurczaka, ryby, wołowinke i po niech wszystko jest dobrze...
Kilka dni temu byłam z nim u weta na kontroli i dostał Biotyna Cat na siersć, bo od około tygodnia intensywnie sie leni. I wczoraj patrze: znowu łupież :-/
Czy Wasze koty też tak mają? Jest to normalne? Może tak reaguje na różne produkty...

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Re: Łupież

Post autor: Mago » 17 sty 2010, 21:07

martha pisze:Czy Wasze koty też tak mają? Jest to normalne? Może tak reaguje na różne produkty...
Normalna reakcja to na pewno nie jest. Myślę, że bez wizyty u weta się nie obędzie :-(

Awatar użytkownika
mimbla
Kontakt:

Post autor: mimbla » 17 sty 2010, 21:35

A może to taki rodzaj alergii? Ludzie też czasem tak reagują na alergeny- łuszczeniem...
A co lekarz konkretnego powiedział?

Braciszek Ozz na Animondę puszkową reaguje nieciekawą kupką...
tis but a scratch!

http://purrfidious.blogspot.com/

Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Hodowla: Magic Galaxy*PL

Post autor: dźinx » 18 sty 2010, 13:07

Kot ma przesuszoną skórę. Grzejemy w domu, spada wilgotność powietrza. W okresie liniena moga sie pojawić takie łupki skórne widoczne zwłaszcza po czesaniu w okolicach grzbietu i tylnej części ciała.

Można wtedy kotu podawać Wita Vet na siersć- pastę lub tabletki, albo preparaty z kwasami OMEGA , świetnie regeneruja naskórek, wzmacniaja siersć i powodują mniejsze jej wypadanie.
Puchaty przyjacielu, zamrucz dla mnie, proszę...

Awatar użytkownika
martha

Post autor: martha » 18 sty 2010, 15:11

mimbla pisze:A co lekarz konkretnego powiedział?
Lekarzowi o łupieżu nie mówiłam, bo tak jak pisałam, normalnie takich puszek nie dostaje, tylko suchą karmę i mięso... To były jednorazowe próby, czy będzie mu smakować.
Może tak reaguje na zmiany jedzenia. Bo widze, że teraz ilość łupieżu się zmniejsza, ale przy następnej wizycie u weta napewno o tym wspomnę .

Naomi
Hodowca
Kontakt:

Post autor: Naomi » 25 sty 2010, 17:24

Moje kociaki jadły Animondę az uszy się trzęsły i nigdy nie było problemu z łupieżem.
Myślę, że trzeba iść do weta... Niekórzy podają witaminy z grupy B, ale ja najpierw skontaktowałabym sie z weterynarzem.
Obrazek

Awatar użytkownika
bea

Post autor: bea » 08 maja 2010, 20:02

kochani , a ja u naszego od 3 dni zauwazylam na powierzchni siersci bialy lupiez taki jak u czlowieka .Nie ma tego duzo , ale czy to cos waznego??? szczotkuje go teraz kilka razy dziennie . W srode ide do lekarza na szczepienia to zapytam , ale chcialam najpierw was spytac pozdrawiam bea i balloo

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 09 maja 2010, 16:09

Dobrze, że lekarz będzie mógł ocenić - najczęściej takie rzeczy trzeba wyregulować odpowiednim doborem karmy.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
bea

Post autor: bea » 09 maja 2010, 17:54

wlasnie dzis na wystawie w Dortmundzie bylo stoisko RC i spytalam czy jest to mozliwe , ze przez karme ma lupiez .Potwierdzili i dali nam probke suchej karmy sensitive dla skory i siersci. Mimo to jutro idziemy do lekarza :)

Awatar użytkownika
martha

Post autor: martha » 09 maja 2010, 18:36

Ja używam Kerabolu i problemy z łupieżem zniknęły :-)

ODPOWIEDZ