strupki na skórze

Justyna i Timo

strupki na skórze

Post autor: Justyna i Timo » 16 lut 2017, 12:00

Witajcie Kochani. Jestem tu nowa przeglądałam wasze wcześniejsze wątki jednak nie znalazłam nic co by mogło mi pomóc. Otóż od początku: Od 2 grudnia jesteśmy szczęśliwymi przyjaciółmi dla Naszego Kociaka <serce> Kotek był kupiony z dobrej, sprawdzonej hodowli zależało nam na tym aby w tym temacie wszystko było jak należy aby kot potem nie cierpiał itd. Kotek ma dziś prawie 5 miesięcy i jest cudowny, kochany i bardzo bardzo przytulaśny :) ale nie o tym chciałam :). Timo bo tak ma na imię owy Brytyjek dostaje do jedzenia tylko kocie jedzenie, natomiast staram się aby jadł dobrze. Kupuję Purizona suchego dla kittenów i saszetki mokre też dobre :). Staramy sie jak możemy żeby był zdrowym kotkiem jednak.... z 3 tygodnie temu na skórce wymacałam jakieś strupki na karku tak jaby po szczepieniu, które kotek miał jeszcze w hodowli. Pomyślałam że to własnie może być to więc olałam temat tymbradziej że to raczej jemu nie przeszkadzało, ale jakieś tydzień temu podczas pieszczotek wieczornych wymacałam tego więcej. Nasz Timo ma takie strupki w okolicach uszków, szyji, kręgosłupa oraz paszek przednich łapek. W dalszym ciągu nic się nie sączy z tego nie jest czerwone kotek tego nie wydrapuje nie wygryza, zachowuje się jak Mały szczęśliwy Kociak tzn. je, bawi się itd.. Postanowiliśmy wpakować go do transporterka i zawieść do lekarza. Pani vet obejrzała, dotykała wzieła wyskrobinkę do badania pod mikrospok i stwierdziła że żadnych pasożytów tam nie ma, wiec spytałam co to może być powiedziała że może pokarm, może alergia nie wie ogólnie trzeba szukać co wydało mi się dziwne bo raczej kto jak kto ale ona wiedzieć powinna przynajmniej do jakiej grupy zaliczyć strupki kotka. Dała nam Advocate i kazała zakropić na kark co też wczoraj zrobiłam. Jednak nie wiem czy może ja jestem przewrażliwiona na punkcie Mojego brytyjka czy może mieliście podobny problem. Czytałam jakis poprzedni wątek o strupach kotka jednak moje ( kocie) tak nie wyglądają. to sa dosłowinie takie małe punkty jakby twarde w środku i na zew. strupek zupełnie suchy. Sieść nie jest sucha, skóra w normalnym kolorze, uszy czyste, na mordce nic oprócz futerka nie ma może coś doradzicie, możę ktoś miał podobny przypade? Może dojrzewające kociaki miewiają takie przypadki skórne. Dzwoniłam do Hodowcy mówi żę nigdy nie słyszała o czymś takim.
Dzięki

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: strupki na skórze

Post autor: Dorszka » 16 lut 2017, 12:14

Proszę wstawić zdjęcia :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Justyna i Timo

Post autor: Justyna i Timo » 16 lut 2017, 12:41

Dorszka pisze:Proszę wstawić zdjęcia :)
Dobrze dziś po pracy jak wrócę do domku złapię mojego niebieskiego zwierza i wstawie zdjęcia mam nadzieję że ktoś bedzie wiedział co to takiego za dziwnego coś :) Pozdrawiam :)

Justyna i Timo

Post autor: Justyna i Timo » 16 lut 2017, 19:52

Dorszka pisze:Proszę wstawić zdjęcia :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wybrałam różne miejsca, konkretnie tam gdzie jest typowa ranka Pani wet wydrapała pod mikroskop. Tam gdzie suchy punk tak to wygląda.

ODPOWIEDZ