Sposoby na ładną sierść

Awatar użytkownika
Bartolka

Post autor: Bartolka » 27 wrz 2012, 20:14

Becia pisze:Ponieważ futra fruwa u mnie mnóstwo a będzie jeszcze więcej, chciałabym podać coś wspomagającego. Co myślicie o tym preparacie:

http://animalia.pl/produkt,21566,39,vet ... sulek.html
Dobry preparat, ale w Zookraku dostaniesz znacznie taniej :-)

Ja stosuję Gammolen i w okresie nadmiernego linienia Wita Vet
Dodatkowo codzienne czesanie ;-))
Monika, Holly, Bibi i Lulu

Moje Baryłki
obrazek obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Becia » 27 wrz 2012, 20:17

Dziękuję za odpowiedź :-) Sprawdzę sobie w Zookraku ;-))
Obrazek

Awatar użytkownika
Agnieszka7714

Post autor: Agnieszka7714 » 28 wrz 2012, 08:03

A u nas o dziwo (albo to tylko zbieg okoliczności) sierść poprawiła się gdy zaczęłam podawać puszeczki Ziwi. U Froda prawie nie wypada (no może 1% sierści), a u chłopaków jest podobnie.
"...Wczoraj nie zmienisz, jutro nie znasz, najważniejszy jest dzień dzisiejszy..."

Awatar użytkownika
Bartolka

Post autor: Bartolka » 28 wrz 2012, 08:32

Agnieszka7714 pisze:A u nas o dziwo (albo to tylko zbieg okoliczności) sierść poprawiła się gdy zaczęłam podawać puszeczki Ziwi. U Froda prawie nie wypada (no może 1% sierści), a u chłopaków jest podobnie.
Bi Ziwi jest świetną karmą, dobrze zbilansowaną :-) A dajesz jakieś witaminki?
Monika, Holly, Bibi i Lulu

Moje Baryłki
obrazek obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Agnieszka7714

Post autor: Agnieszka7714 » 28 wrz 2012, 08:59

No właśnie nie daję, bo u nas wszystko co w tabletce jest beee. Vincuś podjada tylko drożdże w tabletkach, a reszta pluje nimi na wszystkie strony. Jak podawałam na siłę, to Frodo potrafił tak skrzętnie schować tabletkę, że jak już myślałam, że poszło, to on wypluwał.
"...Wczoraj nie zmienisz, jutro nie znasz, najważniejszy jest dzień dzisiejszy..."

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Re: Sposoby na ładną sierść

Post autor: Miss_Monroe » 20 sty 2013, 00:26

Przeczytałam cały wątek i od jakiegos czasu mój Bentley ma ten sam problem co kiedyś Lunka forumowej Mago tj. przetłuszczona skórę na grzbiecie. Wet stwierdzil, ze to normalne i nie ma sie czym martwic, natomiast Mago napisała, ze Lunce pomógł preparat Flavitol. W związku z tym moje pytanie, czy chwalony tutaj Vita-Wet ma podobne działanie jak Flavitol? Po prostu nie mam pojęcia, który preparat zakupić a oba wspomagają skórę i sierść . Z podaniem tabletki problemu nie bedzie, bo jestem juz przeszkolona przez weta <lol> . Sama nie wiem, czy stan futerka na grzbiecie może mieć związek z obecnym sezonem grzewczym i suchym powietrzem w mieszkaniu? Przyznam, ze kaloryfery mamy zakręcone, wietrzymy dom itp. Bentley przyjmuje jeden lek na stałe, wyniki badań okresowych rowniez sa pozytywne.
obrazek

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago » 20 sty 2013, 01:16

Miss_Monroe pisze:(...)Sama nie wiem, czy stan futerka na grzbiecie może mieć związek z obecnym sezonem grzewczym i suchym powietrzem w mieszkaniu? (...)
Może tak być. Ja sama zimą zawsze mam koszmarnie przesuszoną skórę. Z Flawitolu dla Lunki byłam naprawdę zadowolona :-)

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 20 sty 2013, 01:33

Mago, bardzo Ci dziękuje za odpowiedz tutaj i na pw :-) . Preparat kupiony :-)
obrazek

Awatar użytkownika
Molly

Post autor: Molly » 21 mar 2013, 17:20

I ja zakupiłam specyfiki polecane przez Was: Vetoskin i Efa Olie...
Buka ma piękne futerko, ale Effy pożal się Boże. Miała fatalne po wykaraskaniu się z kubraczka, ale jak rozbabrała zadrapanie na szyjce i znowu jej zmajstrowałam kubrak to nie dość, że pogorszyło się znowu futro to jeszcze została ta łysa plama po wydrapanej sierści... miazga. Nie mogę jej ściągnąć kubraka, bo drapie to łyse i od razu robi sobie krzywdę , a przy okazji wydrapuje futerko. Muszę ją ratować specyfikami tylko boję się, że to łyse to jej zostanie :((((
As every cat owner knows, nobody owns a cat.

Effy - ur. 14 lutego 2012 roku , z nami od 12 maja 2012 roku.
Tori/Buka - ur. 8 sierpnia 2012 roku, z nami od 2 grudnia 2012 roku

Awatar użytkownika
Aga12

Post autor: Aga12 » 29 mar 2013, 14:17

Dziewczyny a jaką suchą karmę byście poleciły która poprawiłaby wygląd futerka.
Jeff się strasznie sypie,to raz a dwa,ma trochę przesuszoną skórę i niewielki łupież.
Wszelkie oleje,specyfiki w płynie i tabletkach odpadają,bo on tego nie znosi.A jak znam życie,taka kuracja też nie jest krótkotrwała.Nie mam siły z nim codziennie walczyć.Co innego podać konkretny lek,antybiotyk albo coś w tym rodzaju,wtedy oczywiście nie ma zmiłuj.Ale witaminy wolałabym podawać mu w takiej formie jaką lubi,czyli pasta lub karma.Znacie coś godnego polecenia?Chodzi mi bardziej o karmę.
obrazek

ODPOWIEDZ