Zrogowaciałe poduszki łap

Jeju

Dziwna zamian na poduszkach łapy

Post autor: Jeju » 08 maja 2010, 15:51

Zauważyłam jakiś czas temu na poduszce przedniej łapy mojej kocicy małe ciemnie przebarwienie (Jeju jest liliowa więc na różowych poduszkach widać było ciemna kropkę), od tamtego czasu trochę to urosło i wygląda jak... kurzajka? Nie wiem o to może być, nie boli ją jak dotykam ale urosło i trochę mnie to martwi. Co to może być?
-Czy nie zechciała by mnie pani poinformować dlaczego ten kot się tak uśmiecha?-zapytała Alicja
-To jest Kot-Dziwak rodem z Cheshire i w tym tkwi cała przyczyna.

Awatar użytkownika
newra

Post autor: newra » 09 maja 2010, 00:02

Uważam, że niewyjaśnione zmiany skórne powinien zbadać lekarz weterynarii, bo może okazać się, że to nic poważnego ale jest też niestety obawa, że będzie trzeba to wyciąć itp, a wtedy im mniejsze tym łatwiejsze do usunięcia.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: Dziwna zamian na poduszkach łapy

Post autor: Dorszka » 09 maja 2010, 00:07

Jeju pisze:Zauważyłam jakiś czas temu na poduszce przedniej łapy mojej kocicy małe ciemnie przebarwienie (Jeju jest liliowa więc na różowych poduszkach widać było ciemna kropkę), od tamtego czasu trochę to urosło i wygląda jak... kurzajka? Nie wiem o to może być, nie boli ją jak dotykam ale urosło i trochę mnie to martwi. Co to może być?
Do lekarza, ja mam uczulenie na wszzelkie zmiany na skórze z przebarwieniami, a jeśli jeszcze się powiększa... To może być po prostu wada ubarwienia, ale to jak u ludzi - wszelkie dermatoloiczne zmiany musi ocenić lekarz.

Nic tu na forum nie uradzimy, koniecznie to skonsultuj z lekarzem.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Jeju

Post autor: Jeju » 10 maja 2010, 22:30

Byłam u veta, okazało się nic groźnego ot mocno zrogowaciały naskórek, pani jej to ścięła nożyczkami, przepisała maść i tabletki na nawilżanie naskórka. Uffff mam to teraz obserwować ale wszystko jest ok :-)
-Czy nie zechciała by mnie pani poinformować dlaczego ten kot się tak uśmiecha?-zapytała Alicja
-To jest Kot-Dziwak rodem z Cheshire i w tym tkwi cała przyczyna.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 10 maja 2010, 23:02

I od razu lżej :) Dla Jeju :kotek:
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
mimbla
Kontakt:

Post autor: mimbla » 10 maja 2010, 23:15

Jeju, to dobrze :ok:
tis but a scratch!

http://purrfidious.blogspot.com/

Vanicca

Zrogowaciałe poduszki łap

Post autor: Vanicca » 22 wrz 2010, 12:56

Zauważyłam, że Haricie rogowacieją poduszki łapek. Skóra w na nich jest przesuszona i trochę się łuszczy :-| . Powinnam smarować je jakimś środkiem nawilżającym?
Ola, Harita i Lio
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Hodowla: Magic Galaxy*PL

Post autor: dźinx » 22 wrz 2010, 13:49

Moja Gabusia od kociaczka ma taki wyrostek rogowy na 2 poduszeczce prawej przedniej łapki. Pani wet powiedziała, że to trzeba wyciąć w narkozie, bo poduszeczka jest mocno ukrwiona. Ja tego nie ruszam. Oglądam łapkę przy każdym obcinaniu pazurków. Nie powiększa się, nic się z tym nie dzieje. Nie przeszkadza to kotu w niczym. Niczym też tego nie smaruję, ale to jest coś innego niż całe poduszeczki. Chętnie posłucham porad.
Puchaty przyjacielu, zamrucz dla mnie, proszę...

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 22 wrz 2010, 22:20

Moja Brysia jak była mniejsza to też w pewnym momencie zauważyłam u niej na dwóch poduszeczkach takie zrogowaciałe choćby odciski. Jak byłam z nią u weta na odrobaczaniu to przy okazji o tym wspomniałam. Lekarz stwierdził, że to nic strasznego nie jest i że prawdopodobnie jest to efekt hamowania łapkami w trakcie gonitw. Teraz Brysia ma już dwa lata i już nie ma tego, samo jej to zniknęło. A ponieważ pannica preferuje teraz raczej styl leżący to i nie ma jak sobie odcisków narobić. Obserwuj to po prostu, może z czasem też twojemu kotkowi to samo zniknie.

Awatar użytkownika
Enigma87

Post autor: Enigma87 » 25 lut 2011, 21:00

Witam!
U mojego Boniego zauważyłam również rogowacenie poduszek. Jednak u niego stan jest jakby ,,poważniejszy".
Boniego kupiłam 4 dni temu. Obecnie ma 1,5 roku. Zauważyłam że na poduszkach przednich paluszków <tych zewnętrznych> wyrasta ,,coś". Na jednej łapce jest taka mała kropeczka, ale na drugiej wygląda to jak pazur wyrastający z opuszki.Jest dość długi, ok 3 mm. Nie boli to kociaka ale chodząc po dywanie zaczepia.
Na razie nie widział go żaden vet, ponieważ najpierw kot musi oswoić się z nową sytuacją, z nowym domem.
Co z tym robić?

ODPOWIEDZ