Zrogowaciałe poduszki łap

Awatar użytkownika
Agnieszka7714

Post autor: Agnieszka7714 » 08 lip 2012, 16:51

Okazuje się również, że to jeden z objawów herpes wirusa. Kot nie zawsze musi mieć odczyn w oczkach, czasami mocniej reagują łapki. Jednak najczęstrzą przyczyną (tak jak napisała Dobrochna) takich objawów jest jednak chemia którą stosujemy do mycia podłóg
"...Wczoraj nie zmienisz, jutro nie znasz, najważniejszy jest dzień dzisiejszy..."

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 08 lip 2012, 20:17

Podłogi myję środkiem ekologicznym (ale i tak Bentley do czasu wyschnięcia podłogi jest "zamykany" w innej częsci domu), który stosuje moja koleżanka posiadająca raczkujące dziecko także nie mógł on wywołać alergii :-(
obrazek

Awatar użytkownika
Bartolka

Post autor: Bartolka » 27 paź 2012, 14:04

Lena :-) Mam pytanie :-) Jak sytuacja z poduszkami u Bentleya? U mnie mniej więcej cała trókja ma takie podusie jak na pokazanym przez Ciebie zdjęciu. Dodatkowo mają teraz brązowe śpiochy. Bibi ma też centralnie na dolnej wardze żółty bąbelek jakby krostę :-(
Daję im Immunodol, Rutinoscorbin i dodatkowo Bibi dostaje Lysine.
Te poduszki jednak mają od dawna :-(
Oczywiście Gammolen i WitaVet Energia dostają codziennie niezależnie od jakichkolwiek dolegliwości :-)
Monika, Holly, Bibi i Lulu

Moje Baryłki
obrazek obrazek obrazek

Awatar użytkownika
arachnea2012

Post autor: arachnea2012 » 27 paź 2012, 15:39

Dolaczam sie do Bartolki. Moja Iga tez ma takie poduchy ale nie na wszystkich lapkach tylkonajczesciej na przednich i tez nie zawcze. Domyslam sie jednak ze moze to byc wlasnie od hamowania na dywanie lub od drapaka.
Agnieszka, Bartek i Iga

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 27 paź 2012, 18:02

Bartolko oprócz schodzącej skóry z poduszek łapek, Bentley bardzo często się drapał jak i miał łamiące i strasznie rozdwajające się pazurki. Nie pomagały nawet witaminy przepisane od weterynarza. Gdy zmieniłam Acanę docelowo już na PoN problem całkowicie zniknął. Poduszeczki są idealne, Bentley się nie drapie i w końcu pazury wyglądają tak, jak powinny.
Wydaje mi się, że może jakiś składnik w poprzedniej karmie mu nie służył :-/
obrazek

Awatar użytkownika
Bartolka

Post autor: Bartolka » 04 lis 2012, 21:11

Dziękuję Lena za odpowiedź :-) Stawiam na niedobory jakiegoś składnika. Trudno jest zbilansować dietę jak oprócz suchego koty jedzą mięso, puszki i to codziennie w różnych proporcjach. Daję witaminy, ale może to nie wystarcza?
Monika, Holly, Bibi i Lulu

Moje Baryłki
obrazek obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 04 lis 2012, 21:17

Bartolko ja dawałam wówczas witaminy (podaję to samo, co ty :-) ), ale tak na prawdę po zmianie karmy wcześniejsze problemy całkowicie ustały. Wydaje mi się, że jakiś składnik w poprzedniej karmie Bentleyowi nie służył. Trzymam kciuki, aby Bibi przestała Pańcię zamartwiać i wszystko wróciło do normy :ok:
obrazek

Cirilla

Pękające poduszki.

Post autor: Cirilla » 14 lut 2015, 15:25

Witam Wszystkich! To mój pierwszy post na forum. Mam 7 miesięczną kotkę. Zauważyłam dziś, że pękają jej poduszeczki na łapkach. Skóra jest sucha. Dwa dni temu miała obcinane pazurki u weta. Czy powinnam je czymś smarować? Jaka może być tego przyczyna?

Awatar użytkownika
AgnieszkaP

Re: Pękające poduszki.

Post autor: AgnieszkaP » 14 lut 2015, 15:39

obrazekobrazek

Cirilla

Re: Pękające poduszki.

Post autor: Cirilla » 14 lut 2015, 15:46

AgnieszkaP pisze:Jest na forum wątek na ten temat:

http://www.forum.agiliscattus.pl/viewto ... %C4%99kane
Dziękuję :)

ODPOWIEDZ