Pilnujcie porządku :)
download/file.php?id=2875

Zrogowaciałe poduszki łap

Awatar użytkownika
Enigma87

Post autor: Enigma87 » 03 mar 2011, 17:20

Pewnie jest <oops> Preparat jeszcze nie dotarł do domu, więc nie czytałam ulotki ;-))
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa"
V. M. Hugo

Beatam

Post autor: Beatam » 03 mar 2011, 19:02

ACERIN ma silne działanie drażniące- jak się go niechcący naniesie na zdrową tkankę to może spowodować podrażnienie a nawet stan zapalny.Nie wiem czy kociak nie będzie wylizywał łapki a znając nadwrażliwość kotów na salicylany (sole kwasu salicylowego - a ten między innymi zawiera ACERIN)nie jest to raczej wskazane-więc trzeba chyba kocia pilnować aż łapka wyschnie

Awatar użytkownika
Enigma87

Post autor: Enigma87 » 03 mar 2011, 19:09

Pytałam weta właśnie o lizanie łapki. Powiedział mi, że preparat szybko schnie więc nie będzie z tym problemu. Tym bardziej, że zrogowacenie jest duże <ok 3 mm, dodałabym foto, ale nie potrafie <święty> >
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa"
V. M. Hugo

mały królik

Post autor: mały królik » 30 mar 2011, 14:31

ostatnio zauważyłam, że mojemu kotu lekko łuszczą się poduszki i mam pytanie czy takie coś jest, że tak powiem, dozwolone? czy jakiekolwiek złuszczanie się poduszki, nawet takie lekkie świadczy o jakiejś chorobie? do tego czasami mam wrażenie jakby na tych poduszkach było coś jeszcze, ale nie wiem czy to jakieś drobne paprochy z podłogi czy cos innego, bo zazwyczaj po jakiś gonitwach znika.

Awatar użytkownika
Agnieszka7714

Post autor: Agnieszka7714 » 31 mar 2011, 10:26

Mój Frodo ma od zawsze takie złuszczające opuszki. Wygląda jakby w zimie mu zmarzły. Kontrolujemy je z wetem, bo powiedział, że albo to alergia, albo immunologiczne zapalenie naskórka. A że Frodo ma bardzo łagodną postać (bez owrzodzeń) to stawiamy na alergię. Kazał smarować oliwą z oliwek i jak na razie pomaga, więc to też wskazuje na jakąś alergię czy tez podrażnienie.
"...Wczoraj nie zmienisz, jutro nie znasz, najważniejszy jest dzień dzisiejszy..."

mały królik

Post autor: mały królik » 31 mar 2011, 12:50

no to chyba trzeba będzie pokazać te łapki wetowi. a opuszki Froda łuszczą się na wszystkich łapkach jednakowo? Bo Anabelce przede wszystkim łuszczą się w tylnych łapkach.

Awatar użytkownika
Agnieszka7714

Post autor: Agnieszka7714 » 05 kwie 2011, 09:52

Łuszczyły na wszystkich. Nawet zauważyłam, że na dużych podusiach odchodziła w kawałkach. Ale diagnoza trafiona w dechę (alergia) <klaszcze> <klaszcze> <klaszcze> <klaszcze> <klaszcze> (chociaż jedno choróbsko opanowane), po zmianie żwirku z benka na drewniany i smarowaniem oliwą z oliwek łaputki są jak pupcia niemowlaka. Jest jeszcze na zakrętach troszkę sucha, ale myślę, że sytuacja opanowana.
"...Wczoraj nie zmienisz, jutro nie znasz, najważniejszy jest dzień dzisiejszy..."

zmorka

popękane opuszki u brytka !

Post autor: zmorka » 25 cze 2011, 21:38

witam
właśnie zauważyłam u Ramzia że przy chodzeniu potrząsa łapą sprawdziłam i widzę popękane opuszki co gorsze na innej łapce widzę ze chyba dzieje się to samo czy to jakaś choroba ?
do weterynarza mogę się udac dopiero w poniedziałek a chciałabym mu ulżyć w jakiś sposób
dziękuję
zmorka

Awatar użytkownika
Alicja
Hodowca
Hodowla: BRITALISE*PL
Kontakt:

Post autor: Alicja » 26 cze 2011, 09:48

Posmaruj lekko oliwą z oliwek. A jutro do weta :-)
britalise.strefa.pl

zmorka

Post autor: zmorka » 26 cze 2011, 12:03

dziekuję wczoraj wymyłam i posmarowałam kremem :-) dziś jest o niebo lepiej ale jutro pójdziemy do weta :-) bo poszperałam w necie i to moze być dośc niebezpieczna choroba pt plazmocytarne zapalenie opuszek Ramz ( 6 lat ) jak go w styczniu kupowałam od hodowcy miał bardzo zaniedbane zęby a ta choroba wiąże sie właśnie z jamą ustną
zmorka

ODPOWIEDZ