Kocie SPA, czyli polecane kosmetyki

Awatar użytkownika
Sara

poparzenia słoneczne

Post autor: Sara » 27 paź 2009, 17:28

może to i nie odpowiednia pora roku na rozwinięcie tego wątku, ale muszę się dokształcić w tym temacie , bo jestem zupełnie zielona <oops>

otóż.......

przeczytałam na jednej ze stron internetowych o poparzeniach słonecznych u kotów i o stosowaniu kremów przeciwsłonecznych z filtrami

jak ta "słoneczna sprawa" wygląda u was? stosujecie takie kremy? spotkaliście się z przypadkami poparzenia po wygrzewaniu się? uważacie aby kociaste za długo się nie wylegiwały na słoneczku?

z góry dziękuje za odpowiedzi
Geri i Dottie

Awatar użytkownika
sikora
Hodowca
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: sikora » 18 kwie 2010, 17:11

To chyba jednak chodziło o sfinksy.

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: kinus » 18 kwie 2010, 18:05

w przypadku kotow z futrem zauwazylam tylko taka zmiane, ze kotka niebieska zrudziala
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
sikora
Hodowca
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: sikora » 18 kwie 2010, 18:25

Oj , a moje wciąż w oknach siedzą. :hammer:

Awatar użytkownika
Sara

Post autor: Sara » 18 kwie 2010, 21:52

a gdy koty są dłużej na słońcu może być przegrzanie :-? czy coś w tym stylu?
Geri i Dottie

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Dorszka » 18 kwie 2010, 22:04

Teoretycznie tak, ale to tylko w przypadku, gdy kot nie może ze słońca zejść - koty same chowają się do cienia, czy do domu, jeśli temperatura za wysoka, chyba, że takich miejsc im nie zapewniono (nie wiem, źle zaplanowana woliera, zamknięcie kota na balkonie bez możliwości powrotu do domu, mam na myśli takie sytuacje)
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL
Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Hodowla: Magic Galaxy*PL

Post autor: dźinx » 18 kwie 2010, 23:12

Ja się zgodzę z Sikorą- to chodzi o sfinksy, które równiez trzeba obowiązkowo ubierać, gdy się z nimi wychodzi na zewnątrz, a jest chłodno. Kremy i nasze brytusie, ojojo, cięzko by było <mrgreen> , z reszta one wolą w lecie kafelki w łazience niż mocne słońce. Przynajmniej moja.
Puchaty przyjacielu, zamrucz dla mnie, proszę...

Vanicca

Kocie SPA, czyli polecane kosmetyki

Post autor: Vanicca » 30 paź 2010, 21:58

Kocich kosmetyków jest cała masa, ale bardzo często nie wiemy który wybrać.
Ja jako dumna właścicielka kota długowłosego przetestowałam już kilka i chciałabym podzielić się z wami moim marnym doświadczeniem :-) .

Pierwszym szamponem jakiego używałam był
* Iv San Bernard , dobrze się pieni i pięknie pachnie, ale ten zapach na futerku nie utrzymuje się praktycznie wcale. Po kąpieli i suszeniu sierść jest troszkę sianowata, ale puszysta. Produkt oceniam na dobry :-)

Kolejnym był szampon na sucho, którego kompletnie nie polecam :nie: . Może źle go nakładałam, nie wiem, w każdym razie nie spełnił swojej roli wcale :-| .
* TAKI

W maju dostałam w prezencie ( :hug: ) trzy rodzaje szamponów, każdy z nich mogę w 100% polecić :-) .

Pierwszy to:
* MR Groom - bardzo fajnie sie pieni, pięknie pachnie i zapach utrzymuje się na futrzaku długo. Sierść jest odżywiona, mięciutka i puszysta. 0 kołtunów. Używałam razem z Odżywką . Oba produkty są bardzo wydajne (gdyby nie data ważności to przy jednym kocie powinny wystarczyć do końca życia <lol> ).

Drugi to:
* Anju Beaute Blancheur - jest rewelacyjny! Świetnie się pieni, jest bardzo wydajny, ślicznie pachnie, a kot po kąpieli w nim pachnie tak pięknie jeszcze przez dobre półtora tygodnia <roll> . Idealnie doczyszcza jasne futerko. Sierść jest mięciutka, puszysta i nie plącze się.

I ostatni :-D :
* Anju Beaute Texture - fantastyczny dla Brytków. Produkt tej samej firmy co poprzedni także zalety te same,a do tego sierść zachowuje swoją teksturę. Dodam jeszcze, że efekt prania w tych kosmetykach pozostaje zauważalny naprawdę bardzo długo, więc gorąco polecam :ok:

Kosmetyki Anju Beaute można dostać TUTAJ :-)

Mam nadzieję, że komuś się to przyda <oops>
Ola, Harita i Lio
obrazek obrazek

Dracanka

Post autor: Dracanka » 30 paź 2010, 23:46

Zapewne zaiste zamierzam skorzystać z Twojego poradnika,
podręczny niezbędnik ;-)) Będę prała srebrne futro pewnie nie raz nie dwa.
Rozumiem,że u półdługowłosych kąpiel nie uszkadza podszerstka jak u krótkich?
I można prać bez wyrzutów sumienia?
Obrazek Obrazek Obrazek

Vanicca

Post autor: Vanicca » 31 paź 2010, 10:13

Nie zauważyłam żadnych uszkodzeń podszerstka :-) .
Wyrzuty sumienia i tak będą... Momentalnie po tym jak Lisiątko zacznie płakać <diabeł> <lol>
Ola, Harita i Lio
obrazek obrazek

Odpowiedz