Naturalnie dla zwierząt - karma Gussto :)

Tutaj pytamy i informujemy o sklepach, ich promocjach, itp.
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Re: Naturalnie dla zwierząt - karma Gussto :)

Post autor: asiek » 03 cze 2017, 21:58

Nie ma się co zastanawiać - karma jest super i cenowo podobna do nieco gorszych. Nawet dla kotów nerkowych duża ilość białka jest wskazana bo stosunek wapnia do fosforu jest dobry. :)
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Dorszka » 10 cze 2017, 19:51

U mnie testy wypadły bardzo dobrze :) Tylko jeden kot niezachwycony, czyli jest super, jeszcze bardziej super, że w kuwetach bez zmian :mrgreen: Karma ma postać takiej luźnej, mokrej mielonki - rozmawiałam z "projektantami" karmy Gussto, i jest to zabieg celowy, żeby jej tak nie "ubijać" i sztucznie nie zagęszczać. Jestem bardzo zadowolona, bo większośc karm sprzedawanych jako w pełni zbilansowane bazuje na podrobach a nie na mięsie jako takim, co w przypadku moich kotów natychmiast widoczne było w kuwecie. Miałam więc bardzo ograniczony wybór.

Mam też zapytanie do osób z kotami z wrażliwymi jelitami, bądź takimi uczulonymi na mięsa typu kurczak czy ryba. Producent planuje jeszcze trzy smaki, w tym dwa monobiałkowe, właśnie z myślą o kotach wrażliwych. Doradźcie jakie mięso byście w nich widzieli - ja podsunęłam kaczkę i królika, ale może to nie jest najlepszy pomysł? Bardzo proszę o wpisy osób, które karmią swoje koty karmami "szczególnymi" (mam na myśli źródło białka), byłoby to bardzo pomocne, a my mielibyśmy karmę przydatną :)

Jeszcze kilka słów, jestem bardzo dumna, bo to POLSKI produkt. Autorami przepisu są kociarze prowadzący dom tymczasowy, współpracujący również z kocią fundacją, przeanalizowali tysiące przepisów i wpisów na różnych forach, żeby sensownie opracować skład, testerami były między innymi ich własne koty. Oczywiście to nie jest gwarancją, że wszystkim naszym futrom te akurat puszki będą smakować, każdy tu wie, jak to z kotami bywa. Z ludźmi zresztą też :lol: Ale skład jest naprawdę starannie opracowany, jeśli więc komuś "podejdzie", Gussto jest warte zakupu. Smutne jest to, że nie znalazł się w naszym kraju żaden wykonawca który zapewniłby odpowiednie standardy w trakcie samej produkcji, to dlatego karma robiona jest w Niemczech. To tylko taka dygresja, gdyby kogoś zastanawiało czy to karma polska czy nie.

Czekam na Wasze propozycje co do kolejnych smaków. Jeszcze dla Wrocławian: jeśli zamówicie karmę z odbiorem osobistym, możecie liczyć na 5% rabat :)
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL
Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent

Post autor: sandra » 10 cze 2017, 22:51

U nas Nanek był tak zniesmaczony smakiem tego pożywienia, ze aż ogon z oburzeniem nastroszył :lol: szkoda :-(
"No outfit is complete without Cat hair" :)

obrazek obrazek

Aga L.
Agilisowy Rezydent

Post autor: Aga L. » 10 cze 2017, 23:17

Moje też nie tylko nie zjadł ale wręcz "zakopaly" talerzyk z tą karmą. Nawet filetówki z zazwyczaj lubianą rybą im nie podeszly. Niestety, to nie będzie nasza nowa karma :/

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Dorszka » 11 cze 2017, 01:17

Ale my chyba o różnych karmach piszemy, bo Gussto to nie filetówki, i ryby w nich nie ma, są tylko trzy smaki: kurczak, wołowina, i indyk z kaczką. To nie są filetowane karmy, może masz na myśli Canagan? Gussto to gruboziarnista, soczysta mielonka, słabo prasowana.
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL
Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent

Post autor: ozon » 12 cze 2017, 08:09

Dorszka pisze:
10 cze 2017, 19:51
Jeszcze kilka słów, jestem bardzo dumna, bo to POLSKI produkt. Autorami przepisu są kociarze prowadzący dom tymczasowy, współpracujący również z kocią fundacją, przeanalizowali tysiące przepisów i wpisów na różnych forach, żeby sensownie opracować skład, testerami były między innymi ich własne koty.
I tak chciałam kupić na próbę, ale teraz z jeszcze większą przyjemnością :-D
Asia

Kamastasiak

Post autor: Kamastasiak » 23 cze 2017, 11:48

Hej, jestem zainteresowana kupnem karmy dla moich kotków, ale nie mogę znaleźć linku do ich sklepu? Możecie mi go podać? Nie jestem z wrocławia więc odbiór osobisty odpada :(

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 23 cze 2017, 21:28

Na pierwszej stronie jest przecież link z adresem do sklepu, w którym można kupić karmę.
obrazek

Awatar użytkownika
Kocimiętka
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Kocimiętka » 13 lip 2017, 13:30

Będą 3 nowe smaki Gussto ;) za około miesiąc w sprzedaży. Monobiałkowe, jedna dla wielbicieli ryb :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kamila » 13 lip 2017, 15:04

oooo, jak rybki to moja Lilusia się skusi :mrgreen:
Kamila
obrazek

Odpowiedz