Karmy suche

Awatar użytkownika
Kocimiętka
Skontaktuj się ze mną:

Re: Karmy suche

Post autor: Kocimiętka » 27 kwie 2017, 13:05

Oferowana w moim sklepie karma Oven Baked Tradition nie ma w składzie zbóż.
Ma jako wypełniacz ziemniaki ale na odległej pozycji w składzie. Karma wypiekana czyli produkowana bez użycia ekstrudera jest mniej przetworzona. Kolejna zaleta karmy to stosunek wapń/fosfor 1;1. Niski magnez, niski sód. Minus, mogłoby być więcej tauryny bo jest tylko 1500 mg

Skład: kurczak (24,9% świeżego kurczaka, 24,6% dehydratyzowanego kurczaka), tapioka, ryba dehydratyzowana, jaja w proszku, świeża wątróbka z kurczaka, olej rzepakowy, wysłodki buraczane, ryba świeża, ziemniaki, dynia, siemię lniane, inulina, algi, lucerna, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z Yucca schidigera, szpinak, wilec ziemniaczany, jabłka, banany, jagody, brokuły, żurawina, ekstrakt z rozmarynu.

edit:
Wysłodki buraczane są źródłem włókna, które powoduje przyspieszanie usuwania zatorów z kłaczków.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Re: Na każdy temat.....

Post autor: Sonia » 12 cze 2017, 21:42

Kto karmi koty karmą Brit Care Cat Cocco Im gourmand?
Czy zauważyłyście ostatnio jakąś zmianę?
Ja od bardzo długiego czasu karmię tym Britem miśki i to była jedyna karma bezzbożowa na którą udało mi się przestawić koty, żeby nie było rewolucji w kuwecie. Potem doszła żółta Acana i było cały czas ok. Jeszcze wczoraj Dorszce mówiłam, że na tych karmach kotom nic się nie dzieje, a tu dzisiaj klops. Skończyło mi się opakowanie, otwarłam nowe i już wczoraj troszkę miękawo zrobili, a dzisiaj oba były już dwa razy i bardzo miękko było. Tami to wręcz okrągły placek zrobił smrodlawy okropnie. Chrupki wydają mi się ciemniejsze niż poprzednie. No nie wiem co teraz robić, dalej dawać tego nowego Brita i czekać aż może samo przejdzie czy będzie jeszcze gorzej? :hm: Niestety nie mam starego opakowania, żeby porównać czy coś namieszali, ale jak tak, to jest chamstwo, bo teraz to na lodzie zostanę.
Obrazek Brysia* 30.06.2008-25.04.2014 Obrazek Tami 8.06.2009 Obrazek Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent

Post autor: sandra » 19 cze 2017, 16:34

Karmię koty Orijenem i po ostatniej długiej nieobecności pojawił się w opakowaniach 1.8kg/5.4kg (zamiast wcześniejszych 2.27kg/6.8kg) :-/
Niestety, wyrzuciłam ostatnie opakowanie starej wersji, ale patrząc na strony sklepów wygląda na to, że coś się zmieniło w składzie :angry:
W Krakvecie pozornie (zamówić się jej nie dało) dostępna jest stara wersja:
http://www.krakvet.pl/orijen-cat-kitten-pg-14907.html

Ale na innej stronie widziałam już nową
https://www.zooexpress.pl/go/_info/?id= ... 7QodR78GLg

Wygląda na to, że udział białka spadł z 42% na 40%, poza tym ta lista dodanych warzyw i innych dziwnych dodatków wydaje się coraz dłuższa :shock:
Myślicie, że warto wciąż karmić Orijenem?
"No outfit is complete without Cat hair" :)

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent

Post autor: sandra » 19 cze 2017, 16:44

Soniu zobacz sobie czy w żółtej Acanie tez nie namieszali, to ten sam producent co orijen, a widzę ze wagowo teraz Acana jest identyczna jak orijen po zmianach, wiec pewnie tu i tu cos mieszali :/

Echhhhh zeby te futrzaste darmozjady jadły barfa albo choć dobre mokre :devil: najchętniej bym zupełnie z tych chrupkow zrezygnowała :/

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 19 cze 2017, 22:27

Sandro u mnie to ewidentnie wina Brita, bo nowe opakowanie otwarlam. Acane mam stara, ostatnie pol sloika. Chlopaki robia jednego kupala na dzien, ale nadal w polowie bardzo miekkiego, ze o smrodku nie wspomne :-?
Obrazek Brysia* 30.06.2008-25.04.2014 Obrazek Tami 8.06.2009 Obrazek Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent

Post autor: Luinloth » 20 cze 2017, 09:22

Sandra, a Twoje łobuzy próbowały PoN? (przepraszam, pamięć mnie zawodzi :oops: ) Bo Soni to wiem, że im nie podpasował :(
Obrazek <<< Rękodzieło psychodeliczne i kocie

Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent

Post autor: sandra » 20 cze 2017, 09:51

Luinloth pisze:
20 cze 2017, 09:22
Sandra, a Twoje łobuzy próbowały PoN? (przepraszam, pamięć mnie zawodzi :oops: ) Bo Soni to wiem, że im nie podpasował :(
Nie próbowały, od samego początku na orijenie. Wczoraj zastanawiałam sie nad zmiana karmy, rozważałam WildCat, ale za duzo sodu :-( purizon odpada z tego samego powodu, w TOTW nie przekonuje mnie ten groszek na drugim miejscu, a słodkie ziemniaki na trzecim :shock: nie wiem jak udało im sie sumarycznie uzyskać całkiem niski udział węglowodanów.
Tak więc padło na to, ze spróbujemy PON meadowland mix :) orijen mnie zirytował tymi zmianami, jak dla mnie kolekcja warzyw w tej karmie jest juz za długa, nie wiem jak teraz bedzie po tych zmianach, a Filipek na swoich biednych krzywych łapkach nie uniesie ciężkiej dupki, nie moge pozwolić by przytyl

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 25 cze 2017, 21:35

Powiedzcie, który PoN powoduje najmniej rewolucji? Czy ten z ryżem brązowym czy sam kurczak bez niczego innego?
U nas coraz gorzej, dzisiaj Tamiś wylądował pod prysznicem. Już sama teraz nie wiem, czy po wczorajszej puszce, choć nie była to żadna nowość, czy po tym Bricie z nowego opakowania jest coraz gorzej. Musiałam już dzisiaj podsypać im RC Gastro. Nie mam już pojęcia co zrobić. Zastanawiam się czy nie potrzymać ich dwa miesiące na Gastro, co na pewno odbije się znowu na wadze Tamisia, a potem najwolniej jak się da próbować wprowadzić PoNa. Kiedyś próbowałam, ale się nie udało, ale wtedy miałam tego mixa z jagnięciną, może dlatego się nie udało.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Dorszka » 26 cze 2017, 10:06

Z moich doświadczeń najbezpieczniejszy jest kurczak bez ryżu, ale wszystko zależy od kota :)
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL
Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent

Post autor: agniecha » 26 cze 2017, 20:49

Moja Cleo jest bardzo wrażliwa , a z kurczakowym PON-em nie ma problemu no i co ważne waga stanęła , a nawet od ok. dwóch miesięcy jest równe 6 kg , a nie 6,200 :kotek:

Odpowiedz