Karma hipoalergiczna

Awatar użytkownika
LisowyKot

Re: Karma hipoalergiczna

Post autor: LisowyKot » 20 paź 2014, 13:21

Niestety podczas badania kału wyszła bardzo duża ilośc kłaków. Wet zalecił odkłaczanie. Stosujemy bezopeta 2xw tygodniu zgodnie z zaleceniami.

Po jakim czasie regenerujące sie jelita? W tym przypadku szczególnie jelito grube?

eweli

Post autor: eweli » 20 paź 2014, 13:51

O ile się orientuję, to pastę odkłaczającą stosuje się, gdy bezoary zalegają w jelitach i kot ma problemy z wypróżnianiem, tzn. ma zatwardzenie. Koty podczas pielęgnacji połykają sierść, nawet jeśli regularne są wyczesywane i nic nie zlikwiduje tego zjawiska. Nie jest ono problemem, jeśli kot tak jak u Ciebie, wydala sierść z kałem lub ją wymiotuje. To jest normalne. Patologiczne jest dopiero zatkanie ujścia jelita. Jak kot będzie jadł pastę odkłaczającą, to będzie miał rozwolnienie, bez względu na to jaką karmę podasz.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 20 paź 2014, 19:01

Eweli ma rację, co więcej, skoro są problemy z jelitem grubym, to nie należy go niczym dodatkowo drażnić. Nabłonek odbudowuje się wolno (nawet kilka miesięcy), przy zbyt szybkim powrocie do niewłaściwej diety rujnuje się bardzo szybko.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
LisowyKot

Post autor: LisowyKot » 20 paź 2014, 21:44

Dziękuję za wszystkie rady ;) Kilka miesiecy leczenia to nic w porównaniu z tym ile już szukamy odpowiedzi ;) W takim razie co z ta pasta odkłaczajaca? Wetka zaleciła ja po oddaniu kału na posiew - podobno kupal składał sie "głównie" z siersci :/

Awatar użytkownika
cheshire

Post autor: cheshire » 20 paź 2014, 22:05

A Fidelek (poznałam <święty> ) bardzo gubi sierść? Próbowałaś może go wyczesywać Furminatorem/Furmasterem?
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
LisowyKot

Post autor: LisowyKot » 19 lis 2014, 15:11

Niestety Furmaster wyciał nam sporo siersi - nigdy wiecej ;) Czesany jest czesto - ale to i tak rozmowa na inny watek ;) jak na razie karma hipoallergiczna po ok 1.5 miesiaca przynosi słabe rezultaty - krew nadal sie pojawia ;/

Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent

Post autor: atomeria » 19 lis 2014, 17:07

LisowyKot pisze:Niestety Furmaster wyciał nam sporo siersi - nigdy wiecej ;) Czesany jest czesto - ale to i tak rozmowa na inny watek ;) jak na razie karma hipoallergiczna po ok 1.5 miesiaca przynosi słabe rezultaty - krew nadal sie pojawia ;/
A śluz? Krew i śluz w kale powinny być wskazaniem do wykonania testu na obecność giardia intestinalis (popularna lamblia)
Agnieszka

obrazek obrazek obrazek

Awatar użytkownika
LisowyKot

Post autor: LisowyKot » 25 lis 2014, 17:48

Sluzu coraz mniej, a test na lamblie był robiony niedawno i dał wynik negatywny. Mojej weterynarz i mi koncza sie juz pomysły na diagnozę :/ Czekamy dalej na działanie karmy.

Awatar użytkownika
Masza

Post autor: Masza » 27 lis 2016, 18:23

Przenoszę się z wątku o karmach holistycznych bo wreszcie znalazłam właściwy :) Jakie karmy suche polecacie dla kotów mających alergię i zmiany skórne? Kolega ma dwa dachowce niejadki i obiecałam, że zapytam w jego imieniu. Lekarka na ostatniej wizycie zaleciła zmianę karmy, tylko nie wiemy którą wybrać? Zależy mu na jak najlepszej karmie.
obrazek

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 27 lis 2016, 18:39

Jakie były wykonywane badania kotom? Alergię mają na co? Jaką karmę kotki jadły dotychczas? Przyjmują jakieś leki?
obrazek

ODPOWIEDZ