Jak "przemycić" sucha karmę?

kesja
Hodowca

Post autor: kesja » 28 cze 2010, 18:50

dobrze robisz ze mieszasz z mokrą karmą
jest nadzieja ze za jakis czas - moze po wymianie ząbków można będzie redukować ilość mokrego na rzecz suchego i zdarzy się że mały kocio załapie sens gryzienia
Kesja

Dracanka

Post autor: Dracanka » 28 cze 2010, 21:25

Taaa , kulanie , zabawa chrupką , wszystko to przerabialiśmy. Namaczanie też próbowane - napuchnięte kuleczki napawały kotka niesmakiem i nie tknął wcale..

Jeśli RC je mieszane z saszetką to znaczy ze mu smakuje? Probowaliśmy też Hillsa , w ogóle nie zjadł -nawet z saszetką.

A Że na kocim mcdonalds NIE HODUJEMY to wiem doskonale :D Bez obaaaw. Może nadzieja w drugim dzieciaku będzie? W drugiej połowie lipca dokocimy się chłopcem z innej hodowli. Może będzie szamał chrupencje , a tym samym rezydent nagle się zachęci?

I jeszcze - jak często podajemy pasty witaminowe , przy mokro-sucho-mięsnej dietce?

e_

Post autor: e_ » 01 lip 2010, 19:08

Dracanka u mnie ten sam problem.I hodowczyni też twierdzi, ze nie zauważyła. Uporczywie mieszam juz dwa miesiące, czasem odpuszczam, jak kicia zaczyna zagrzebywać już przed umoczeniem noska w misce. Ale myślę, że odniosłam drobny sukces i powolutku może dojdziemy do suchego. Zaczęłam na kolację podawać same suche wymieszane z łyżeczką oleju z pestek winogron. I o dziwo chrupie.Udało mi się już to trzy razy z przerwami, jak nie chce -odpuszczam, bo chyba za mały, żeby go przegłodzić. Nie wiem, czy pomoże drugi chrupiący kotek - moja duża kotka chrupie - i teraz tylko RC intenstinal - zainteresowanie małej tą miską zerowe. Ale może u Ciebie będzie inaczej. Ale mówię Ci, cieszyłam się jak dziecko, jak tylko usłyszałam to chrupanie małej.Mojapieknie rosnie na tej mieszance- więc może nie szkodzi.

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 02 lip 2010, 15:34

e_ moja Misia stale zakopuje suchą i czasem mokre ale je więc to chyba koci zwyczaj... ;-))
Iza

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 02 lip 2010, 20:12

Zakopuje sobie na potem, żeby nikt inny jej nie zjadł.

e_

Post autor: e_ » 03 lip 2010, 21:01

Jasminko może i tak, mam małe doświadczenie z kotami- dopiero moje pierwsze dwa. Ale moja starsza kotka nigdy nie zakopywała, a maluch zakopuje, jak się naje albo jak coś mu nie smakuje ( niektóre mokre saszetki niestety nie - np. pasztety), więc wnioskowałam, że zakopywanie jak tylko powącha miseczkę z suchym świadczy o tym, że nie chce tego jeśc.

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 03 lip 2010, 21:26

Moje doświadczenie ....malusieńkie ,pewnie mniejsze niż Twoje bo mam kotki od niedawna :-) ale uwielbiam je obserwować <oops>
Iza

Awatar użytkownika
Misza
Kontakt:

Post autor: Misza » 06 wrz 2010, 13:08

<idea> Wczoraj na wystawie w Wałbrzychu jedna hodowczyni podpowiedziała, żeby "utytłać" suchą karmę w maśle. I wiecie co... Poskutkowało!! Tylko że ja maczałem każdy pojedynczy kawałek w maśle i podawałem z dłoni i jadł, a do tej pory suchego z dłoni, bez masełka nie jadł.

Awatar użytkownika
GOSIA

Post autor: GOSIA » 06 wrz 2010, 13:27

Weszłam z nadzieją, że może coś nowego .... i Ivo spróbuje suchego.
Masła i oleju już próbowałam, teraz mielę chrupki i trochę przemycam do mokrego.
A Ivo patrzy spodełba na mnie i na miskę i krzyczy, że te chrupki mają rogi i zęby i to one chcą go zjeść :-x

kasia z gdyni
Kontakt:

Post autor: kasia z gdyni » 07 wrz 2010, 07:57

Zastanawiające jest to,że mój kochany Bursztynek,który do 3 m-ca żył na śmietniku ze swoją rodziną przyniesiony do tymczasu odrazu rzucił się na chrupki.Wniosek <?> w dupskach za przeproszeniem się arystokracji przewraca :-x <diabeł> .
Tak jest do tej pory Bursztynisko wciąga każdy rodzaj karmy suchej a arystokracja Kotunia tylko RC <mrgreen>
Kasia&Kotunia&Bursztynek

ODPOWIEDZ