Podrabiany Royal Canin???

Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent

Podrabiany Royal Canin???

Post autor: Becia » 28 mar 2013, 14:44

Pierwszy raz postanowiłam zakupić 10 kg worek RC British. Rozmawiałam z panią ze sklepu zoologicznego, w którym zawsze zaopatrywałam się w opakowania 400 g+400g gratis, a z których dostępnością jest coraz gorzej, że mam zamiar kupić taki duży worek. Ostrzegła mnie, że na rynku są dostępne karmy podrabiane min. z Łotwy albo z Litwy (nie pamiętam).
I moje pytanie do Was. Czy słyszałyście o czymś takim? Karmę zamówiłam w Zooplusie ale przyznam, że mam obawy.
Obrazek

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Re: Podrabiany Royal Canin???

Post autor: MoniQ » 28 mar 2013, 15:04

Becia pisze:Pierwszy raz postanowiłam zakupić 10 kg worek RC British. Rozmawiałam z panią ze sklepu zoologicznego, w którym zawsze zaopatrywałam się w opakowania 400 g+400g gratis, a z których dostępnością jest coraz gorzej, że mam zamiar kupić taki duży worek. Ostrzegła mnie, że na rynku są dostępne karmy podrabiane min. z Łotwy albo z Litwy (nie pamiętam).
I moje pytanie do Was. Czy słyszałyście o czymś takim? Karmę zamówiłam w Zooplusie ale przyznam, że mam obawy.
Nie wiem czy podróbki rzeczywiście istnieją, ale zauważyłam że ten RC (ale Kitten), który dostaliśmy z Zooplusa wyglądał inaczej niż ten, który kupiliśmy w sklepie. Dało się zauważyć parę różnic na opakowaniu, więc domyślam się, że na różne rynki są produkowane różne karmy, więc może to tylko o to chodzi...
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 28 mar 2013, 17:30

Beciu kup w Zooplusie lub innym internetowym to i dostawa darmowa i raczej karma pewna :-)
Iza

Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Becia » 28 mar 2013, 17:39

jasminka pisze:Beciu kup w Zooplusie lub innym internetowym to i dostawa darmowa i raczej karma pewna :-)
Właśnie w Zooplusie zamówiłam, były też tańsze na allegro ale właśnie sobie pomyślałam, że w Zooplusie pewniej ;-))
Obrazek

Awatar użytkownika
MałgorzataSz
Hodowca
Hodowla: Bluemiś*PL
Kontakt:

Post autor: MałgorzataSz » 28 mar 2013, 19:05

Na ostatniej wystawie w W-wie rozmawiałam z panem mającym stoisko z RC. Opowiadał, że był ostatnio na szkoleniu z Royala i tam właśnie przestrzegali przed niby ich karmą, pochodzącą z za wschodniej granicy.
"... Bo Bluemiś to fajny miś ..."

Awatar użytkownika
Aga12

Post autor: Aga12 » 28 mar 2013, 19:29

A tą róznicę jakoś wizualnie na opakowaniu widać?
Czy trzeba się gdzieś wczytywać,że to ze wschodu?
obrazek

Awatar użytkownika
SHEszunia

Post autor: SHEszunia » 28 mar 2013, 20:08

No ja z Zooplusa zamówiłam 10kg, jeszcze nie otwarty... Ciekawe czy będzie jakaś róznica...l
Midnight 01.05.2012 - 14.11.2013 <3
Eddy 24.07.2012 <3
Kronos 04.07.2013 <3

Awatar użytkownika
Witcha

Post autor: Witcha » 29 mar 2013, 16:58

Wiecie co, się przestraszyłam
Karmię moje miśki Acaną (plus Merlin dostaje w szafie Acanę mieszaną z Kittenem z Royala) i przyznam się że rozglądam się za promocjami bo wiadomo jak się uda przyoszczedzic pare zeta na karmie to mozna cos innego kociastym zakupic

na Telekarmie Acana Grassland (ta którą karmię) kosztuje 149
a w innych sklepach
Modern Pet, zooplus oraz (!!!) krakvet (który żadnym już dla mnie autorytetem nie jest i z ktorego usług zrezygnowalam po tym jak przyslali mi worek karmy który byl otwarty a w srodku zupelnie inna karma!!!)

mają tę karme po około 170 złotych

na allegro taniej ;) bo 168...

czy wietrzę teorię spisku czy coś tu naprawdę niehalo wygląda (dodam że mam tę karmę otwartą w przeglądarce juz od miesiąca co najmniej bo się zbieram w sobie do złożenia zamówienia tylko czekam aż się zrobi miejsce w wiadrze na karmę :) żeby przesypac i zapakować szczelnie
chyba potulnie kupię w zooplus jak matula przykazuje i nie będę skąpić tych dwóch dyszek zwłaszcza że it ak trzeba żwirek domówić niedługo to zbiorczo pójdzie a żwirek w fajnej promocji :)

Awatar użytkownika
Molly

Post autor: Molly » 30 mar 2013, 14:50

mój wet mi mówił, że są podróbki royala i innych drogich karm na rynku. Chrupki mają inny wygląd, nie pamiętam jak z opakowaniem jest. Do tej pory to co zamawiałam u niego a to co w animalii różniło się tylko ceną - u weta taniej. Trzeba uważać, bo nie wiadomo co naprawdę jest w takiej podrobionej karmie.
As every cat owner knows, nobody owns a cat.

Effy - ur. 14 lutego 2012 roku , z nami od 12 maja 2012 roku.
Tori/Buka - ur. 8 sierpnia 2012 roku, z nami od 2 grudnia 2012 roku

Awatar użytkownika
kizior
Hodowca

Post autor: kizior » 30 mar 2013, 15:40

Podrabiany czy niepodrabiany, to ja nawet nie wiem, bo zawsze zamawiam w jednym z dwóch e-sklepów i nawet nie zwracam uwagi na opakowanie. Ale jedno jest dziwne. U naszej 5-letniej kotki doszło do ostrej nietolerancji na karmę RC mus dla kociąt i RC British. Kotka jadała te karmy wcześniej, praktycznie 50% jej konsumpcji to RC. Reszta pożywienia to TOTW i BARF. Teraz muszę szukać innej karmy dla niej. W każdym razie wraz z ostatnimi dwoma dostawami jest problem. Coś zmieniono w składzie karm, tyle wiem od swojego weterynarza. I plotka głosi, żę RC zmieniło właściciela lub produkcja odbywa się w tych samych fabrykach co Whiskas. Nie wiem, na ile to jest prawdziwe, nie szukałam potwierdzenia tej informacji.

ODPOWIEDZ