Podrabiany Royal Canin???

Awatar użytkownika
Domi22

Re: Podrabiany Royal Canin???

Post autor: Domi22 » 06 mar 2014, 13:17

Ok fajnie. Dziękuje.
QUEEN OF HEARTS MODUS VIVENDI*RU
Urodzona 27.01.2013r.

Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent

Post autor: elwiska3 » 16 kwie 2014, 15:05

Pan w sklepie polecał mi dziś karmę Guabi - sama nie wiem :-///// sprawdziłam w necie ale chyba bez rewelacji jesli o skład chodzi.
http://www.guabi.com.pl/granplus-cat-ca ... -and-rice/

seba obr
Hodowla: Brirus

Post autor: seba obr » 05 lis 2014, 21:42

Odświeżę temat. Karma kupiona przez Allegro (sklep kery.pl). Na karmie naklejka po litewsku.

Skład po przetłumaczeniu: suszone mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, ryż, mąka kukurydziana, izolat białka roślinnego *, hydrolizowane białka zwierzęce, włókno roślinne, drożdże, pulpa buraczana, olej sojowy, tran, sole mineralne, fruktooligosacharydy-oligosacharydów, wyciąg z drożdży (manno oligosacharydy ), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

Dodatki (na kg): suplementy Witamina A - 19900 jm Witamina D3 - 710 IU, E1 (żelazo) - 41 mg, E2 (jod) - 3 mg, E4 (miedź) - 7 mg, E5 (mangan) - 53 mg, E6 (cynk) - 175 mg. Środki konserwujące i przeciwutleniacze.

Składniki analityczne: Białko - 34%, oleje i tłuszcze - 25%, popiół - 6,7%, włókno surowe - 1,9%.

Karma inaczej wygląda, ma inny zapach i bardziej się "świeci". Mam wrażenie, że Kratos jakoś niechętnie ją wcina.

eweli

Post autor: eweli » 05 lis 2014, 21:45

Seba wskazałam Ci ten wątek żebyś go przeczytał...

seba obr
Hodowla: Brirus

Post autor: seba obr » 05 lis 2014, 22:40

Czytałem, ale praktycznie tylko na początku tematu poruszona była kwestia podrabianej karmy. Dalej dużo o spadku jakości Royala ze względu na zmianę składu, dlatego odświeżam temat. Dodam jeszcze, że na innych forach wyczytałem, że to nie podróbka tylko inny dystrybutor. Mimo wszystko po przeczytaniu tego wątku będę szukał innej odpowiedniej karmy dla Kratosa.

eweli

Post autor: eweli » 05 lis 2014, 23:05

seba obr pisze:Czytałem, ale praktycznie tylko na początku tematu poruszona była kwestia podrabianej karmy. Dalej dużo o spadku jakości Royala ze względu na zmianę składu, dlatego odświeżam temat. Dodam jeszcze, że na innych forach wyczytałem, że to nie podróbka tylko inny dystrybutor.
Jak w szkole <rotfl> Ułatwię Ci życie. Cytuję ze strony 3-ej, to co odnosi się do kupowania karmy (w zasadzie czegokolwiek) produkowanej na rynek inny niż polski.
yohjia pisze: Różnicami wizualnymi w opakowaniach za bardzo bym się nie przejmowała - wiele firm, które dystrybuuje produkty do kilkunastu krajów używa kilku wersji opakowań. Powód jest bardzo prosty - opakowanie ma ograniczoną powierzchnię i nie zmieszczą się na nim opisy we wszystkich językach. Często też różnią się one elementami graficznymi lub nawet marką. W UK nie spotkamy na półkach sklepowych np. Rexony czy Axe, a Sure i Lynx - co nie znaczy, że są to podróbki ;-))
To, na co bym uczulała to - jeśli w opakowaniu nas coś zaniepokoi - sprawdzajmy skład, wielkość i zapach chrupek. Czemu skład? W przypadku firmy, w której kiedyś pracowałam (branża kosmetyczna) skład produktów przeznaczonych na rynek rosyjski różnił się (na niekorzyść) od składu produktów na rynek europejski :(((( Czy takie praktyki są też uskuteczniane w przypadku branży spożywczej nie wiem, aż strach się bać. Musimy po prostu sprawdzać to, co da się sprawdzić.
To, co napisała johjia jest prawdą również w odniesieniu do produktów spożywczych.

Awatar użytkownika
*Basia

Post autor: *Basia » 17 lis 2014, 00:05

elwiska3 pisze:Pan w sklepie polecał mi dziś karmę Guabi - sama nie wiem :-///// sprawdziłam w necie ale chyba bez rewelacji jesli o skład chodzi.
http://www.guabi.com.pl/granplus-cat-ca ... -and-rice/
Trochę spóźniona odpowiedź ale zawsze coś ;-). Jeśli guabi to tylko z serii natural. Wg mnie laika skład nie jest tragiczny, chociaż w składzie jest tyż pełnoziarnisty i zwykły. Mięsto głównie drobiowe w różnej formie. Tłuszcz i roślinny i zwierzęcy + rybny. Może to żaden plus ale dorwałam kiedyś probki na wystawie dla psów... i na tamten czas mój pies który nic nie chiał jeść trząsł się na widok opakowania z karmą. Były też postanione miski dla "ogółu" i ciężko było jakiemukolwiek psu przejść obojętnie wiec może to być opcja godna zastanowienia jesli mamy wyjatkowo wybredne zwierze w domu. mogłabym pisać dalej o tym jak dobrze pies na niej wyglądał itd ale to nie ma sensu bo koty mają zupełnie inne potrzeby :)
Pixel - Kot Norweski Leśny w umaszczeniu niebiesko białym :-)

Charlotte

Post autor: Charlotte » 13 wrz 2015, 21:52

elwiska3 pisze:Pan w sklepie polecał mi dziś karmę Guabi
Mi pan w sklepie kiedyś polecał Felixa... Sprzedawca nie musi być ekspertem w dziedzinie żywienia zwierząt.

OlaBu

Post autor: OlaBu » 10 lis 2015, 16:33

Przepraszam, napisałam obszerne wyjaśnienie sprawy,ale w międzyczasie zostałam automatycznie wylogowana:(

OlaBu

Post autor: OlaBu » 12 lis 2015, 11:00

Szanowni użytkownicy Forum, nie ukrywam, że reprezentuję sklep zoologiczny i chciałabym wyjaśnić tą sprawę.
Jeśli damy ten sam przepis na ciasto 10 kucharzom, każdemu wyjdzie i tak odrobinę inny wypiek, nawet jeśli będą bardzo mocna trzymać się przepisu. Podobnie jest z recepturą karmy – każda fabryka ma taką samą, ale zawsze znajda się drobne szczegóły różniące finalny produkt.
Karma z różnych fabryk może różnić się choćby z powody wilgotności powietrza panującej w danym regionie, ale jest też zależna od składników – tego skąd pochodzi mięsa czy składniki roślinne dodawane do karmy. Często spotykamy się z opinią klientów, że ta sama kotu raz bardzo smakuje, a raz wcale – z czego wynika ta sytuacja?
Oficjalny dystrybutor marki Royla Canin w Polsce sprzedaje karmę produkowaną we Francji i w Polsce. Ponieważ karma w oficjalnej dystrybucji ma wyższą cenę, część sklepów kupuje dostawy z innych krajów. Także przy wyborze karmy warto kierować się nie tylko ceną, bo jeśli kupimy inną (nie koniecznie podrabianą) karmę, nasz kot może odmówić przyjęcia posiłku.

Odpowiedz