Rzeczywiste różnice w karmach dedykowanych dla ras

Awatar użytkownika
herbaciana

Rzeczywiste różnice w karmach dedykowanych dla ras

Post autor: herbaciana » 04 sty 2014, 12:33

Drodzy forumowicze i hodowcy,
od pewnego czasu zastanawiam się, jakie i czy rzeczywiście są różnice w składzie karm dedykowanych dla konkretnej rasy.
Nasze kotki jadają RC kitten, na temat tej karmy jest wiele bardzo różnych opinii, my jesteśmy zadowoleni, kocięta zdrowe; kiedy próbowaliśmy dosypywać nawet niewielkie ilości innych karm dla urozmaicenia, kończyło się to nieciekawymi zapachami z kuwety i postanowiliśmy zostać przy RC przynajmniej na jakiś czas.
Niemniej biorąc pod uwagę, że są to kocięta brytyjskie, ale i długowłose, zastanawialiśmy się, czy podawać im karmę dla kociąt brytyjskich, main coon, perskich, czy może zwykły kitten, i czym właściwie różnią się te karmy?
Przy brytyjskich jest informacja, że wzmacniają stawy, które są narażone ze względu na gabaryt kota; przy perskich mają składniki pielęgnujące sierść, natomiast naszym dużym i włochatym futrom najbliżej chyba do dużych i długowłosych main coonów...
Nie jestem dobra w czytaniu etykietek, ale dla niewprawnego oka nie widzę większych różnic:
http://www.royal-canin.pl/produkty/dla- ... h-sorthair
http://www.royal-canin.pl/produkty/dla-kotow/kitten-36
http://www.royal-canin.pl/produkty/dla- ... ne-coon-36
http://www.royal-canin.pl/produkty/dla- ... persian-32
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
moniqe

Re: Rzeczywiste różnice w karmach dedykowanych dla ras

Post autor: moniqe » 04 sty 2014, 21:06

Ja mojemu krótkowłosemu 6-cio miesięcznemu Brysiowi mieszam zwykłą karmę RC kitten z RC british shorthair kitten. Zaczęłam tak robić ponieważ Rogerek miał chwilowy problem z dziąsłami (od wymiany uzębienia dostał zapalenia dziąseł) i wydawało mi się że RC dla brysiów jest zbyt duży do gryzienia więc zaczęłam mieszać ze zwykłym kittenem.
Kot to żywe dzieło sztuki, dlatego zmienia Ciebie i Twój dom.
Roger 20.06.2013r.

Awatar użytkownika
herbaciana

Post autor: herbaciana » 04 sty 2014, 23:37

Chciałabym się właśnie dowiedzieć, czy poza samym kształtem są jakieś istotne różnice w składzie, które jako laik gdzieś pominęłam, czy też jest to chwyt marketingowy :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 05 sty 2014, 00:16

Według mnie karmy dedykowane rasom to chwyt marketingowy, to samo powiedziała mi Pani weterynarz, do której chodzimy. Podam przykład co prawda psa, ale Mona (Golden Retriever) je karmę dla psów ras średnich RC, natomiast cena karmy RC Breed Golden Retriever jest znacznie wyższa. Obie karmy mają praktycznie taki sam skład, z małą ilością mięsa i dużą ilością zbóż, które znajdują się w kilku pozycjach na samym początku rozpisanego składu. Dla mnie jedyna różnica w tych karmach to kształt i wielkość "krokieta" :-)
obrazek

Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kasik » 05 sty 2014, 13:45

Myślę dokładnie tak samo jak Miss_Monroe - zwykły chwyt marketingowy :-/////

To chyba tak jakby koncerny żywieniowe produkowały ludzkie jedzenie
różne dla innego koloru skóry <hm>
obrazekobrazek

Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent

Post autor: Fusiu » 09 sty 2014, 21:17

Dostałam takie samo info od mojego weterynarza. Łącznie z tym,że ponieważ mój kot uwielbia chrupać sucha karmę,a RC kitten jest dla niego zdecydowanie za male.. to lekarz polecił RC dla kociaków maine coon. Przy wymianie zębów i swędzeniu dziąseł sprawdziło się super...kawałki są niewiele większe od RC dla małych brytyjczyków.
MAGNUS ur. 20.07.2013 Błękitny Kieł*PL oraz MADOX ur. 13.10.2014 Star Pol-Cat*PL Fusiu[*] 15.05.1998-15.04.2015
obrazek obrazek

ODPOWIEDZ