Karmy suche - wielkość chrupek, gryzienie

Awatar użytkownika
Aga12

Post autor: Aga12 » 23 lut 2011, 15:27

RC British shorthair nie miałam jeszcze,ale widziałam wielkość tych chrupek w necie.Są one niemal identyczne wielkością jak RC weterynaryjny dla kastrowanych kocurów,którą to karmę Jeffreyek łyka bez problemu.Czyli jak dla mnie lipa,bo Jeff i tak i tak to połknie.Kiedyś śmialiśmy się z mężem,że gdyby u nas w domu była mysz i jakimś cudem Jeffrey by ją złapał,to chyba też by ją połknął,zamiast pogryźć.
Chyba spróbuję tego Sanabelle Grande,aczkolwiek jak tu gdzieś czytałam po tej karmie podobno nieciekawie u kotka z kupą.

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 23 lut 2011, 15:47

Ja mieszam orijen i PoN z bosch grande i jest ok w kuwecie.
Iza

Vanicca

Post autor: Vanicca » 23 lut 2011, 18:08

Weterynaryjna Holls dentystyczna też ma ogromne chrupki :-)
Ola, Harita i Lio
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: Anka » 23 lut 2011, 19:21

mam w domu aktualnie dentystyczne weterynaryjne hillsa i RC i mają chrupki na moje oko tej samej wielkosci. Dla mnie najwieksze jakie widziałam, ale nie widziałam nigdy snabele. Jak znajdę centymetr to strzele foty i wrzucę

Awatar użytkownika
mimbla
Kontakt:

Post autor: mimbla » 23 lut 2011, 19:29

Sanabelle Grande jest na zdjęciu w pierwszym poście tego wątku. Te krokiety są bycze! Dzięki nim Ozz nauczył się gryźć chrupki.
Mago, tamiska, dzięki za kolejne foty.

W wyprawce Iggy dostał paczkę Hillsa Nature's Best, wydawalo mi się wtedy, że to ogromne chrupki, bo karmiłam koty miniaturową Animondą kitten. Może ma ktoś z Was zdjęcia tych hillsowych krokietów?
tis but a scratch!

http://purrfidious.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Aga12

Post autor: Aga12 » 23 lut 2011, 19:39

Byłoby fajnie Anka,jakbyś mogła wkleić fotki tych 2 karm. :-)
Mimbla a jak było w kuwecie u kotków po Sanabelle?

Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: Anka » 23 lut 2011, 19:47

spoko jestem u rodziców i musze sprawdzic, czy mam gdzieś odsypanego hillsa tutaj, bo rc dental mam to wiem. No i centymetr, jak nie zjande to wezme kartke w kratkę, tez się nada.
A snabele po prostu nigdy na zywo nie widziałam, więc cięzko mi będzie ją do czegokolwiek porównac.
Szkoda mi tylko, że ta karma bezzbozowa taka drobniusia jest.
A skoro rozmawiamy tutaj o karmach ze wzgledu na gryzienie z racji dbałosci o kocie zeby, to czy ktoś wie, gdzie w Poznaniu o ile w ogóle mozna kupic żel Orozyme w zoologicznym np??

Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: Anka » 24 lut 2011, 12:56

ok, miary nie znalazłam, ale linijka jest, mam nadzieję, że w miarę wyraźnie widac.
To wielkosc chrupek karm weterynaryjnych dentystycznych Hills feline t/d i RC Dental.

Obrazek

Jak dla mnie róznicy w wielkosci nie ma. A co do tego, co wet mówił a propos gryzienia i jeg wpływu na odkładanie kamienia, albo na istniejący kamień. To podobno są chrupki i chrupki. Znaczy te dentystyczne sa tak robione, by chrupka sie podczas gryzienia rozpadła dopiero, gdy ząb się w nią całkowicie wbije praktycznie aż po dziąsło same, dzięki temu kamień sie ściera.
A inne chrupki nawet gryzione działają tak, że ugryzione sie rozpadają, mimo, że ząb sie w nie nie wbija zupełnie. Dlatego jak są ślady kamienia, to lepiej weterynaryjną dentystyczną podawac.
A to usłyszałam, bo mówiłam mu, że Lucek gryzie i chrupie głośno RC dla brytków, tak samo jak surowe mięsko gryzie bardzo dokładnie.
No i w sumie patrząc na to jak Lucek te weterynarki je, to wychodzi, że wet ma racje z ty rozgryzanie róznych chrupek. Kotto musi sie pomęczyc zanim zje t/d albo dentala, a dla brytów po prostu gryzie.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 24 lut 2011, 13:12

Potwierdzam - w karmach typu Dental chrupka ma inną strukturę, często też trochę kształt, żeby "na zębie" inaczej się układał.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

*Aragona*

Post autor: *Aragona* » 04 mar 2011, 21:42

Hmmmmm .Czy te na zdjęciach przedstawiające wielkość Orijena to smak kurczakowy czy rybny?
Eva

ODPOWIEDZ