ALERGIA

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Re: ALERGIA

Post autor: maga » 11 gru 2017, 14:22

Proszę sie mokrym gussto zainteresowac to karmy monobiałkowe z nich mozna wybrac taka, która nie bedzie go uczulała.
No i dieta eliminacyjna wyszukac co go uczula i to wyeliminować.

Awatar użytkownika
Ojciec Mateusz

Post autor: Ojciec Mateusz » 11 gru 2017, 14:51

Miss_Monroe pisze:
11 gru 2017, 12:13
Proszę wrócić do pierwszej suchej karmy, na której kotek nie miał alergii. Bezwzględnie proszę przez jakiś czas nie podawać nic oprócz niej - żadnej karmy mokrej, przysmaków, mięsa itp.
Zmniejszenie dawki karmy nie jest żadnym rozwiązaniem na alergię. W przypadku alergii trzeba całkowicie wyeliminować karmę, która przyczyniła się do jej powstania.

Weterynarz nie zaproponował specjalistycznej karmy z linii weterynaryjnej na alergię? Wówczas tylko na takiej karmie kotek musiałby pozostać przez kilka miesięcy, bo karma ta przynosi efekty przy dłuższym jej stosowaniu.

Co do opinii weterynarza na temat wartościowych karm to nawet nie będę komentowała jego teorii.
Weterynarz zaproponował karmę "Husse", ale jej nie kupiłem. Po sprawdzeniu składu niestety potwierdziły się moje przypuszczenia... Karma ze zbożem, olej i tłuszcz nie wiadomo jakiego pochodzenia oraz brak tauryny. Jeszcze podejrzewam uczulenie na ryby. Poprzedni MAC był rybny jak i Orijen aktualnie, choć gdy dorastał to jadł Mastery z rybą i nic mu nie było.
To w takim będę eliminował podejrzane produkty, dziękuje wszystkim za sugestie. :)

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 11 gru 2017, 16:51

Husse nie jest żadną karmą weterynaryjną, ani leczniczą. To wręcz podla karma :lol: Pisząc o karmie specjalistycznej miałam na myśli RC z linii weterynaryjnej. RC z linii weterynaryjnej też nie posiada mięsa w składzie, ale radzi sobie i ładnie „wyprowadza” koty na prostą przy problemach zdrowotnych gdy jest podawana np. przez kilka miesięcy.

Polecam zmienić weterynarza ;-))
obrazek

Awatar użytkownika
Ojciec Mateusz

Post autor: Ojciec Mateusz » 16 lut 2018, 14:37

Wyszliśmy na prostą na suchej karmie Wild Freedom odstawiając saszetki, witaminy od weta itp. Gdy już się poprawiło wróciliśmy do stosowania witamin wg zalecenia weta i stopniowo dodałem surową pierś drobiową. Kocur znowu zaczął się drapać i pojawiły się strupki, więc wracamy do samej suchej karmy. Z tego co mówił weterynarz, to witaminy nie mają wpływu na alergie i mogę je dalej podawać, ale zastanawia mnie to, że w suchej karmie jest kurczak i od niego kot nie ma alergii to od surowej mógłby mieć?

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla » 17 lut 2018, 17:23

Nie znaczenia czy kurczak jest świezy czy przetworzony w przypadku alergii na białko kurze. Widocznie uczula coś innego :)
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

ODPOWIEDZ