Oczy - zapalenie spojówek, łzawienie, ropiejące oczy

Problemy z oczami -łzawienie, ropiejące oczy, zapalenia spojówek, i inne sprawy związane z kocimi oczami.
WooYeeK

Re: Oczy - zapalenie spojówek, łzawienie, ropiejące oczy

Post autor: WooYeeK » 19 sie 2018, 12:33

Nie mam pojęcia jak przetrzeć oczy Bamoko, ma takie nie za ładne, bo nawet podejść do siebie nie da, jak widzi że mam wacik w ręce to walczy jak o życie. Disney chyba się przyzwyczaił do “grzebania" w oczach, bo kiedyś mu kropiłem na zapalenie spojówek, na początku było ciężko, później już siedział spokojnie i teraz z przecieraniem też bez problemu. A ten drugi to nie wiem :((((
Nie potrafię też go po prostu "chwycić mocno za łeb" żeby się nie ruszał i zrobić to siłą :((((
Dostałby po tym jakiś smakołyk to może z czasem dało by radę, tylko podejść do niego... :kaszana:

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 20 sie 2018, 23:38

Proszę zrobić zdjęcie i pokazać oczy - może jest zapalenie spojówek, które trzeba leczyć, przecieranie wtedy sprawia ból. Oczu w ogóle nie powinno się przecierać, zdrowe oko jest czyste i suche - u brytków mamy niekiedy wzmożone łzawienie przy jedzeniu, ale dotyczy to tylko kącików, które przecieramy, ale nie oko, tylko futerko w kąciku oka. Jeśli całe oko jest wilgotne, trzeba pójść do lekarza. Proszę wstawić zdjęcie kotka, całego pyszczka razem z nosem.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

WooYeeK

Post autor: WooYeeK » 21 sie 2018, 16:34

Już zdjęcia robił nie będę, ale byłem u weta bo mnie strasznie zmartwiły te jego oczy - ropne zapalenie spojówek, antybiotyk w mojej ulubionej formie aplikacji - kropelki 3x dziennie.

No nic, z Disneyem nawet spoko mi poszło nie licząc pierwszego razu, tyle że Disney jest spooooro mniejszy. Oby tu było podobnie 😁 A może mamy na forum jakąś specjalistkę/specjalistę od tych czynności z Bielska-Białej? Będę przyjeżdżał 😜

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 21 sie 2018, 18:06

ńie wiem czy specjaliści ale z 2 letniego doświadczenia wiem ze; trzeba przygotować sobie wcześniej potrzebne akcesoria i z zaskoczenia kotka na rączki wziąć, jeśłi nie lubi zakrapiania potrzebne są 2 osoby my kropimy 2 raz dziennie od 2 lat i przcieramy oczko kilka-kilkanaście razy dzięki temu oczy są zdrowe a kot do czynności przyzwyczajony,jesli macie możliwość kropcie 4 razy.
Iza

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 21 sie 2018, 18:20

Obawiam się, że jeśli jest ropne zapalenie spojówek, o kropienie jedynie 3 razy dziennie tylko taką infekcję zaleczy, a nie wyleczy. Lekarz nie zaaplikował ogólnego antybiotyku?
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

WooYeeK

Post autor: WooYeeK » 21 sie 2018, 19:57

Powiedziała tylko, że to zupełnie inne krople niż te co dostawał wcześniej Disney. To nie może być antybiotyk w formie kropli? Nic innego nie dostał. Teraz już pewien nie jestem, ale chyba mówiła, że to jest antybiotyk.

Na razie mam kropić do piątku. W piątek do kontroli jak oczęta wyglądają i zobaczymy co dalej.

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 17 lip 2019, 07:48

Nas niestety też dopadł poważny problem z oczkami Tamisia ;-(
Tami nigdy w życiu nie miał żadnej choroby oczu a od lutego przyplątało mu się zapalenie spojówek. W styczniu byliśmy na szczepieniu i chyba jakieś 2 tygodnie potem nagle pojawiło się pierwsze zapalenie spojówek. Teraz ma czwarty nawrót i niestety z wymazu wyszła mu pałeczka ropy błękitnej.
Czy ktoś się z tym spotkał? Podobno bardzo ciężko ją wyleczyć. Jestem przerażona jak czytam w necie, że ludzie po 6 lat z tym walczą u swoich zwierzaków i nadal nie potrafią tego zwalczyć. Dostał teraz drugi antybiotyk, najpierw Azyter przez 6 dni. To zanim przyszedł wynik z wymazu, a teraz antybiotyk celowany Marfloxin (1/3 tabletki na dzień) i do oczu krople Cipronex. Po 10 dniach mamy się pokazać na kontrolę. Nie wiem na czym ta kontrola będzie polegać, bo nowy wymaz to chyba nie można robić zaraz po antybiotyku, tylko trzeba odczekać. Ma też zalecony Zylexis, ale Tż zapomniał dopytać, czy mogę go teraz w trakcie tych podawanych antybiotyków zaszczepić, czy czekać aż się antybiotyk skończy? Jeszcze nic wetka nie mówiła o czymś osłonowym na brzuszek. Mam coś mu kupić na wszelki wypadek? Poradźcie proszę, bo nie wiem już co robić, żeby miśkowi nie zaszkodzić :((((
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 17 lip 2019, 10:28

Marzenko nie czytaj tylko zakrapiaj oczy, trzeba to robić długo i nawet kilka razy dziennie ,kropienie 2 razy przez tydz nie wyleczy a tylko zaleczy,
zylexis możesz podać już teraz aby miało sens 4 dawki we właściwych odstępach czasu ,jeśli będziesz chciała dam Ci namiar na lecznicę do której ja teraz ze zwierzakami chodzę,w końcu widzę z Misią światełko w tunelu :) Loli lepiej, Megi staruszka przeżyła kolejną operację i czuje się dobrze :mrgreen: powodzenia z Tamisio oczkami
:kotek:
Iza

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 17 lip 2019, 11:28

No kroplę misiowi, ale jest coraz ciężej z nim, bo jak mnie widzi, to siedzi pod łóżkiem. Dopiero jak usłyszy rano, że wyjeżdżam z garażu, to wychodzi do miski zjeść.
A co to za lecznica Jasminko? Jak urzędują? Bo ja niestety mam tragedię teraz, muszę w styczniu zaplanować cały urlop i pisać wielkie prośby o przesunięcie jednego dnia, a i tak rzadko komu udaje się taką zgodę dostać. Krew mnie zalewa, jak tylko słyszę słowo "urlop". Jedna babka pisała prośbę o przesunięcie jednego dnia, bo miała ojca w hospicjum i zgody nie dostała, nie zdążyła się z nim pożegnać i umarł. Powinnam być jasnowidzem i przewidzieć, że np. 7 października będę potrzebowała weta i to zaplanować :censored:
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 17 lip 2019, 11:38

Marzenko, będę dziś pisała w swoim wątku dokładniej, na razie na szybko napiszę Ci tylko, żebyś koniecznie znalazła klinikę, gdzie Tamisiowi prześwietlą zęby i sprawdzą ich stan, tak od "wnętrza". To bardzo ważne w jego wieku. Nie polegaj na oglądzie zębów przez weta - trudny do wyleczenia problem oczny to często objaw znacznie poważniejszego problemu zębowego. Lepiej to sprawdzić u kota dojrzałego.
Dorszka

Obrazek Obrazek obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczy”