Klimatyzator do mieszkania

Wszystko co potrzebne nam do codziennego życia, sprzęty do domu i do pracy.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Klimatyzator do mieszkania

Post autor: Mago »

Dziewczyny, czy możecie polecić klimatyzator do mieszkania. Nie znam się na tym kompletnie, a jest raczej pilnie potrzebny dla mamy TŻ. Nie wiem jakie widełki cenowe, wiem, że chodzi jej raczej o taki który można przestawiać z pokoju do pokoju.
Zaraz sobie będę szukać w necie, ale jak coś możecie podpowiedzieć to byłoby super :-)

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Re: Klimatyzator do mieszkania

Post autor: asiek »

Mago,słyszałam,że ten przenośny jest strasznie głośny. I chyba trzeba patrzeć na takie od 1000zł wzwyż.
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe »

Małgosiu, ja ponad miesiąc temu (jak były te upały) to kupiłam wlasnie klomatyzator przenośny, o taki >>> Według mnie nie jest taki głośny, my przy włączonym normalnie śpimy ;-))
obrazek

Karioka
Agilisowy Rezydent

Post autor: Karioka »

Odsmażę stary kotlet, ale to nic 😉

W tym roku chcę zakupić klimatyzer, tylko taki bez potrzeby montowania rury. Nie wierzę w zachowanie tych "kurtynek" przy kotkach, które potrafią wszystko wydłubać aż dostaną to co chcą 😊
Czy ktoś może jakiś polecić?

Przeraża mnie to, że nie ma zimy i wcale się na nią nie zapowiada. Gdzieś wyczytałam, że w lutym zaczniemy odczuwać wiosnę :shock: Oczywiście jak będzie to dopiero zobaczymy. Ale boję się, że skutkiem braku zimy będzie lato które pójdzie mi w pięty, ja z roku na rok coraz gorzej znoszę upał. I przede wszystkim zawsze się zamartwiam o koty.

Taki ostatnio znalazłam, który wydaje mi się być interesujący:
https://klimasklep.pl/klimatyzer-master ... -6875.html
Ale czy on może być do domu? Może ktoś jakimś cudem go ma?
Dorota

Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent

Post autor: Jaskier »

Nie znam się więc się wypowiem ;-))
Czy taka wilgotna celuloza, na którą dmucha wentylator nie zawilgotni powietrza w mieszkaniu? :hm:
O ile w barze na basenie lub w hurtowni warzyw to nie przeszkadza, o tyle w mieszkaniu może być to problem - musisz dopytać sprzedawcę.
No i ten hangar lotniczy i kościół o powierzchni 80m² to dość ciekawa sprawa... ;-))
obrazek

Karioka
Agilisowy Rezydent

Jaskier pisze:
22 sty 2020, 19:26
Nie znam się więc się wypowiem ;-))
Czy taka wilgotna celuloza, na którą dmucha wentylator nie zawilgotni powietrza w mieszkaniu? :hm:
O ile w barze na basenie lub w hurtowni warzyw to nie przeszkadza, o tyle w mieszkaniu może być to problem - musisz dopytać sprzedawcę.
No i ten hangar lotniczy i kościół o powierzchni 80m² to dość ciekawa sprawa... ;-))
O tę wilgoć muszę spytać, masz rację. To mnie doprowadza do furii niemalże, w zimie nie jestem w stanie nawilżyć mieszkania, mimo że nawilżacz działa pełną parą praktycznie non stop, a w lato nie jestem w stanie zmniejszyć wilgotności. W tym roku planuję też zakup osuszacza...
Niedługo będę miała tyle urządzeń, że dla mnie nie będzie miejsca 😡

Rozmawialam o tym klimatyzerze z elektrykiem - powiedział że nie ma przeciwwskazań do podłączenia tego w mieszkaniu.
Kusi mnie on bo powinien być wydajny do 50 metrowego mieszkania i nie ma rur które trzeba wyprowadzać za okno.
Dorota

Awatar użytkownika
BabaJaga
Agilisowy Rezydent

Post autor: BabaJaga »

Każde urządzenie, które pobiera skądś ciepło musi je potem gdzieś i w jakiejś formie odprowadzić. Te klimatyzatory z rurami wyprowadzonymi na zewnątrz odprowadzają to niechciane ciepło właśnie na zewnątrz. No, a te bez tych nieszczęsnych rur, gdzie? Z powrotem do mieszkania? :-///// Może dopytaj sprzedawcę o ten problem. Na czym polega w tych urządzeniach sposób odprowadzania ciepła i czy taki sposób będzie Ci odpowiadał :)

Karioka
Agilisowy Rezydent

BabaJaga pisze:
25 sty 2020, 15:37
Każde urządzenie, które pobiera skądś ciepło musi je potem gdzieś i w jakiejś formie odprowadzić. Te klimatyzatory z rurami wyprowadzonymi na zewnątrz odprowadzają to niechciane ciepło właśnie na zewnątrz. No, a te bez tych nieszczęsnych rur, gdzie? Z powrotem do mieszkania? :-///// Może dopytaj sprzedawcę o ten problem. Na czym polega w tych urządzeniach sposób odprowadzania ciepła i czy taki sposób będzie Ci odpowiadał :)
To prawda co piszesz.
Z tego co rozumiem w tym konkretnym woda ochładza powietrze i nie ma potrzeby wyprowadzania ciepłego powietrza za okno.
Większym problemem może być wilgoć. Chyba.
Przed zakupem zadzwonię do producenta. Jeden ze sklepów który to sprzedaje, daje ponad miesiąc na zwrot.
Jeszcze pomyślę. Jakby ktoś chciał polecić urządzenie, które ma i jest zadowolony to ja bardzo proszę. 😉
Dorota

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wokół domu i pracy”