Karmy suche

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: Dorszka » 10 lis 2019, 01:36

Na pewno Orijen ma mniej węglowodanów, znacznie dalej też pozycje strączkowe, więcej mięs na pierwszych pozycjach. Orijen ma też więcej tauryny, odrobinę więcej Omega 3. Dla mnie zdecydowanie Orijen.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Karioka

Post autor: Karioka » 10 lis 2019, 10:18

Dziękuję bardzo ❤️

Czy opakowanie 340 g pozwoli mi ocenić ewentualne niepożądane wydarzenia w kuwecie?

A co tu zastępuje ryż, zboża czy ziemniaki? Soczewica?

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 10 lis 2019, 10:29

W Orijenie jest bardzo dużo mięsa, to bardzo dobra karma z bardzo dobrym składem, ale też dość droga ;-)) Tam nie ma nic „zastępczego”, jest na przykład groch, czy soczewica, ale jako niewielki dodatek i dość daleko w składzie. Moim zdaniem to, że nie ma w składzie ziemniaków to ogromny plus tej karmy. Gdyby mój kot nie jadł PoN od lat to byłaby jedna z niewielu karm, które wzięłabym pod uwagę przy jego żywieniu.
obrazek

Awatar użytkownika
Karioka

Post autor: Karioka » 10 lis 2019, 10:40

Miss_Monroe pisze:
10 lis 2019, 10:29
W Orijenie jest bardzo dużo mięsa, to bardzo dobra karma z bardzo dobrym składem, ale też dość droga ;-)) Tam nie ma nic „zastępczego”, jest na przykład groch, czy soczewica, ale jako niewielki dodatek i dość daleko w składzie. Moim zdaniem to, że nie ma w składzie ziemniaków to ogromny plus tej karmy. Gdyby mój kot nie jadł PoN od lat to byłaby jedna z niewielu karm, które wzięłabym pod uwagę przy jego żywieniu.
Dzięki. Dostrzegam te plusy.
Mam jeszcze trochę Purizona, nowego worka już zamawiać nie chcę, ze względu na bliżej nieocenione zmiany które w nim zaszły. Od dłuższego czasu myślę o zmianie z powodu tych ziemniaków, które w nim są. A teraz mam powód do działania.
Ostatecznie przy dwóch kotach cena nie będzie taka straszna. Oby tylko im służyła to wyjdzie im to na dobre, mam nadzieję.
Zastanawiam się tylko czy opakowanie 340g pozwoli mi ocenić czy będzie dobrze czy też nie.
Dziewczyny nie dostawały nigdy zbożówek, może Celinka kiedyś, zanim do mnie trafiła.

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 10 lis 2019, 12:10

A myślałaś o PoN? Wychodzi chyba cenowo nawet korzystniej niż Orijen :) Z tym czy karma będzie służyć to jest loteria - nigdy nic nie wiadomo. Znam koty, którym PoN nie służy mimo, że ma praktycznie skład doskonały, także trzeba znaleźć coś, co kotu będzie smakować i służyć pod względem zdrowia.

Teraz jest na szczęście spory wybór karm, ale też świadomość ludzi w kwestii składów i żywienia zwierząt jest o wiele większa niż 10/15 lat temu. W związku z tym na rynku są dostępne karmy o super składach i łatwiej jest coś znaleźć porządnego.
obrazek

Awatar użytkownika
Karioka

Post autor: Karioka » 10 lis 2019, 13:20

Miss_Monroe pisze:
10 lis 2019, 12:10
A myślałaś o PoN? Wychodzi chyba cenowo nawet korzystniej niż Orijen :) Z tym czy karma będzie służyć to jest loteria - nigdy nic nie wiadomo. Znam koty, którym PoN nie służy mimo, że ma praktycznie skład doskonały, także trzeba znaleźć coś, co kotu będzie smakować i służyć pod względem zdrowia.

Teraz jest na szczęście spory wybór karm, ale też świadomość ludzi w kwestii składów i żywienia zwierząt jest o wiele większa niż 10/15 lat temu. W związku z tym na rynku są dostępne karmy o super składach i łatwiej jest coś znaleźć porządnego.
Przekonałaś mnie 😉

Zacznę super powoli od Meadowland.

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 10 lis 2019, 18:06

A co myślicie o tej karmie Eden Cat Country Cuisine - kaczka, jagnięcina, królik. Skład wydaje się nie zły, ale nie wiem czy wszystkie proporcje są ok.
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 10 lis 2019, 18:20

Karioka pisze:
10 lis 2019, 13:20

Przekonałaś mnie 😉

Zacznę super powoli od Meadowland.
Oj nie, nie ;-)) , ja nie miałam na celu swoją wypowiedzią przekonywać Cię do konkretnej karmy tylko podałam przykład tej, którą karmię z zastrzeżeniem, że gdyby nie służyła to sama bym wzięła pod uwagę Orijen.
Orijen jakiś czas temu bardzo podniósł swoje ceny - znajoma karmi tą karmą w wersji Regional Red, bardzo jej kotom służy i dlatego nie planuje żadnej zmiany.
obrazek

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 10 lis 2019, 18:27

Sonia pisze:
10 lis 2019, 18:06
A co myślicie o tej karmie Eden Cat Country Cuisine - kaczka, jagnięcina, królik. Skład wydaje się nie zły, ale nie wiem czy wszystkie proporcje są ok.
Soniu, słodkie ziemniaki znajdują się wysoko w składzie w >>karmie<< bo już na 4 miejscu. Moim zdaniem dość kiepska karma. Mój Bentley byłby po niej szerszy niż dłuższy ;-)) , bo on 2kg opakowanie PoN zjada w 3 tygodnie. A jak ktoś by miał na przykład zwierzaka, który ma tendencję do tycia/ bądź cierpi na otyłość to ta karma nie pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami.
obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 10 lis 2019, 18:37

U mnie też Orijen na zmianę z PoN Fees Favorite, Orijen Regional Red nawet ostatnio częściej niż PoN, ale to losowa sprawa, bo zależy na którą karmę w jakiejś promocji trafię :) W trzeciej kolejności Canagan, ale tam już bataty są - ze wszystkich wypełniaczy ten jest jeszcze dla mnie najbardziej akceptowalny, więc nie mam z nimi problemu, bo węglowodanów na szybko liczonych 26% - świetnie tolerują go kocięta, więc marka, an której kiedyś uczyłam maluchy suchego, już zupełnie wypadła z mojej hodowli :) Ale jak wypadną kocięta, wracamy niezmiennie do PoN i właśnie Orijena RR.

Lenko, ta karma o którą pyta Sonia węglowodanowo wygląda na lepszą od Canagana, bo ma TTLKO bataty, bez dodatku białych ziemniaków, i jeśli dobrze na szybko policzyłam, to ma odrobinę mniej węglowodanów niż C. :) Ale dodatki słabiej. Więc zawsze trzeba pomyśleć, na czym najbardziej nam zależy :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmy suche”