Karmy suche

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Re: Karmy suche

Post autor: Miss_Monroe » 10 lis 2019, 18:48

A widzisz to ja nie zrozumiałam do końca pytania :lol: Nie wiedziałam, że to chodzi o porównanie jej z inną karmą :) - w sensie, o to która będzie lepsza tylko zerknęłam na sam jej skład :)
obrazek

Awatar użytkownika
Karioka

Post autor: Karioka » 10 lis 2019, 18:52

Miss_Monroe pisze:
10 lis 2019, 18:20
Karioka pisze:
10 lis 2019, 13:20

Przekonałaś mnie 😉

Zacznę super powoli od Meadowland.
Oj nie, nie ;-)) , ja nie miałam na celu swoją wypowiedzią przekonywać Cię do konkretnej karmy tylko podałam przykład tej, którą karmię z zastrzeżeniem, że gdyby nie służyła to sama bym wzięła pod uwagę Orijen.
Orijen jakiś czas temu bardzo podniósł swoje ceny - znajoma karmi tą karmą w wersji Regional Red, bardzo jej kotom służy i dlatego nie planuje żadnej zmiany.
Oj, nie czuj się odpowiedzialna 😁
Poczytałam sobie i stwierdziłam, że od PoN zacznę. Jak nie wyjdzie to zobaczę Orijen. A może będzie pół na pół z obu tych karm? Zobaczę co na to dziewczynki.

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 10 lis 2019, 19:57

Tego się właśnie obawiałam że tak całkiem idealna to ona nie będzie. Pytałam o nią z tego powodu, bo moje futra chyba nudzą się jedną karmą. Jedli orijena tego brązowego, potem podchodzili i jedli jak już głodni chyba byli, to zmieniłam na canagan i oczywiście na początku była super, ale po czasie znowu się przejadla więc teraz znowu mamy orijena z resztkami canagana, a tą eden kupiłam małą paczkę i na górę daję po parę chrupek wtedy chrupki są jadalne.
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 10 lis 2019, 23:36

Miss_Monroe pisze:
10 lis 2019, 18:48
A widzisz to ja nie zrozumiałam do końca pytania :lol: Nie wiedziałam, że to chodzi o porównanie jej z inną karmą :) - w sensie, o to która będzie lepsza tylko zerknęłam na sam jej skład :)
Dobrze zrozumiałaś, tylko jak chciałam wysłać swoją odpowiedź, pojawił się Twój post, i od razu dopisałam, gdyby było pytanie o porównanie :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 10 lis 2019, 23:38

Sonia pisze:
10 lis 2019, 19:57
Tego się właśnie obawiałam że tak całkiem idealna to ona nie będzie. Pytałam o nią z tego powodu, bo moje futra chyba nudzą się jedną karmą. Jedli orijena tego brązowego, potem podchodzili i jedli jak już głodni chyba byli, to zmieniłam na canagan i oczywiście na początku była super, ale po czasie znowu się przejadla więc teraz znowu mamy orijena z resztkami canagana, a tą eden kupiłam małą paczkę i na górę daję po parę chrupek wtedy chrupki są jadalne.
Soniu, ale już kiedyś Ci to tłumaczyłam- walczysz z nadwagą, to akurat dobrze, że koty nie jedzą z entuzjazmem. Nie zmieniałabym niczego jesli w kuwecie porządek, to bardzo dobrze, że jedzą mniej.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 11 lis 2019, 10:56

Soniu, jak Twoje koty jedzą karmę spokojnie podchodząc do niej co jakiś czas, a nie odpychają się nią jak chomik ;-)) to trzeba się cieszyć. W dodatku jak w kuwecie jest spokój to już jest w ogóle super. Każda nowa karma wywołuje entuzjam, ale entuzjazm mija. Takie zmienianie karm co jakiś czas też nie jest dobrym rozwiązaniem.
obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 11 lis 2019, 14:50

Ale mi wcale nie zależy żeby misie się opychali karmą, co to to nie :mrgreen:
Muszę kiedyś policzyć, bo wydaje mi się że mało jej jedzą. Rano jak daję świeże chrupki to tami tylko podejdzie powacha i idzie sobie, albo wieczorem przyjdzie usiądzie przed miska i wymownie się gapi na mnie, jak mu dosypie orijena lub canagana to idzie sobie obrażony ale jak dam parę chrupek czegoś innego to łaskawie jest jadalne.
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 11 lis 2019, 17:55

Kot sam się nie zagłodzi, myślę, że doszukujesz się Soniu pretekstu do zmiany karmy ;-)) Co znaczy, że według Ciebie mało jedzą? To nie „działa” tak we wszystkich przypadkach, że po nasypaniu karmy kot od razu zacznie ją jeść. Je w ciągu dnia jak pracujesz, bądź tego nie widzisz. Daj im żyć :lol: i daj możliwość jedzenia kiedy im odpowiada. A niech sobie siedzi przy tej misce, posiedzi i pójdzie się położyć, bądź gdzie indziej usiądzie ;-))
Zmotywuj ich do większej ilości ruchu to będą więcej jedli, bo organizm będzie potrzebował więcej energii.

Trudno być bardzo głodnym jak się większość czasu nic nie robi tylko na przykład leży- wiem to po sobie na przykładzie dzisiejszego dnia :lol:
obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmy suche”