Laptopy

Wszystko co potrzebne nam do codziennego życia, sprzęty do domu i do pracy.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Re: Na każdy temat.....

Post autor: Danusia » 19 gru 2017, 09:34

MoniQ pisze:
19 gru 2017, 09:23
Jaskier pisze:
19 gru 2017, 09:14
Anka pisze:
18 gru 2017, 22:41
Ja jestem, szczególnie od kiedy się po roku używania zepsuł tak, że w ramach gwarancji dostałam nowy :-D
A jak z danymi? Udało się odzyskać?
Pewnie też nowe dostała ;-)) :lol:
:rotfl: :rotfl: :haha: :haha:
Kala Agilis Cattus *PL 26.08.2011r. Obrazek Kolorado Amazing Aisha * PL 01.09.2010r.Obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 19 gru 2017, 20:47

Mago pisze:
18 gru 2017, 21:36
Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Jakoś ogarnę ten temat. Lapka nigdy nie miałam, zawsze stacjonarny, tym razem zależy mi na mobilności więc myślę o lapku.
Małgosiu, pomyśl o tym na czym Ci zależy, potem rozważ stosunek tego na czym Ci zależy do ceny, potem dopiero pomyśl który z producentów z tych, którzy zostali po tych dwóch krokach :) Dla mnie na przykład wybór był dość wąski (ale jakoś myślę, że będziesz miała podobne lub wyższe wymagania :lol: , no może z wyjątkiem wielkości, masz komputer stacjonarny więc 15 Ci wystarczy); dla mnie KONIECZNE było:

- 17 cali
- matowa matryca !!!
- procesor nie niższy niż i5
- taktowanie nie niższe niż 2,50 GHz
- RAM nie mniejszy niż 6 GB
- karta graficzna z osobną pamięcią, nie mniejszą niż 3 GB
- system operacyjny

Jak sobie to wpiszesz, zobaczysz jak mały miałam tak naprawdę wybór, oczywiście przy założeniu że mam niestety, limit pieniędzy do wydania, nawet przy ratach :lol:

Zacznij od priorytetów!
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Re: Laptopy

Post autor: Anka » 20 gru 2017, 13:52

Jaskier pisze:
19 gru 2017, 09:14
Anka pisze:
18 gru 2017, 22:41
Ja jestem, szczególnie od kiedy się po roku używania zepsuł tak, że w ramach gwarancji dostałam nowy :-D
A jak z danymi? Udało się odzyskać?

Udało, ale musieliśmy wyjąć dysk, bo komputer nie chciał wystartować

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago » 31 gru 2017, 16:16

Kupiłam ostatecznie Lenovo :mrgreen:
Powiedzcie mi jeszcze proszę, jak to jest z ładowaniem baterii. Jak najlepiej ładować, w sensie przy jakim procentowym spadku, a może nie ma to znaczenia? W każdym razie gdybym mogła przedłużyć żywotność baterii laptopa to chętnie, tylko nie wiem jak :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 31 gru 2017, 16:26

Ja jestem stale "pod prądem", niekiedy tylko się odłączam, jak gdzieś wyjadę, albo jak w domu muszę się przemieścić. Nie zauważyłam, żeby to wpłynęło na żywotność baterii w moim poprzednim Samsungu , podawany przez system czas pracy na baterii był taki sam po np. 2 latach, jak na początku. Nie wiem jak będzie tutaj :) Ale teoretycznie raz na jakiś czas trzeba dać baterii "popracować", ja jestem głównie pod prądem bo nie lubię "usypiania" komputera, a wiadomo że na baterii mam poustawiane różne oszczędnościowe sprawy, np hibernacja systemu po zamknięciu klapy (nie dzieje się tak "pod prądem, zamykanie klapy przy kotach to absolutny must, oszalałabym chyba żeby za każdym razem wpisywać hasła, itp. :lol: System Ci zgłosi, jak w telefonie, że pozostał niewielki czas pracy, i to jest ten moment na podłączenie, zanim system przestaw się na tryb "oszczędnościowy".
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Danusia » 31 gru 2017, 16:33

Ja też jestem zawsze pod prądem i pilnuje lapka żeby go położyć gdy odchodzę bo uszy za winklem już dybią żeby się zwinąć na klawiaturze :lol:
I podobnie nie zauważyłam wpływu na baterie , gdy zabieram go na wieś zanim podłączę trochę mija czasu i bateria świetnie trzyma .
Kala Agilis Cattus *PL 26.08.2011r. Obrazek Kolorado Amazing Aisha * PL 01.09.2010r.Obrazek

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago » 01 sty 2018, 12:16

Dzięki za informacje. To i ja będę w domu "pod prądem". Co prawda nie mam porównania, ale sama bateria trzyma całkiem fajnie, dobre kilka godzin (około 8h).
Póki co jestem ogromnie zadowolona :)

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 01 sty 2018, 12:48

8 godzin to bardzo długo, przy jakiej wydajności? No tak, masz "piętnastkę", przy moim monitorze się nie da, i ja ma wydajność najwyższą ustawioną na stałe :nie:
Dorszka

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago » 01 sty 2018, 16:35

Po naładowaniu baterii i odłączeniu od prądu miałam info, że baterii starczy na 8h, nie spojrzałam na ustawioną wydajność. Tak naprawdę na razie trochę się nim bawię, więc ciągle coś przestawiam. Wczoraj ponad 6h lapek był włączony na 100% i ciągle coś w nim gmerałam. Po tych 6 godzinach miałam info, że zostało 18%.
Na razie jestem zadowolona.

Awatar użytkownika
dodo21x

Post autor: dodo21x » 13 maja 2018, 11:09

woitek i ela pisze:
18 gru 2017, 20:26
Na Polskę tylko Leniwiec bo o jest następcą IBM a co za tym idzie : Trwałość, niezawodność, estetyka itp. Mój męczy już któregoś z tej stajni i nie zmieni na nic innego :)
Tylko modele ThinkPad mają coś wspólnego z IBM. Lenovo w 2005 kupiło IBM.
ThinkPad mają szkielet z magnezu, zawiasy nie są plastikowe a użyty plastik jest znacznie grubszy, swego czasu jedyne laptopy używane na stacjach kosmicznych.

Generalnie tanie modele laptopów są słabo wykonane bez względu na markę. Dobrze wykonane to Dell Latitude lub XPS, wspomniany ThinkPad, Macbook czy HP EliteBook.

ODPOWIEDZ