Dwa kocurki brytyjskie do adopcji

To dział na pytania i porady związane z tym wszystkim, z czym powinniście się Państwo zapoznać ZANIM zaprosicie kota pod swój dach.
Migotka

Dwa kocurki brytyjskie do adopcji

Post autor: Migotka » 17 kwie 2018, 18:02

Oddam w parze dwa kocurki brytyjskie – czekoladowy Vee (1,5 roku) oraz srebrzysty cieniowany Pipek (3 lata). Kocurki są ze sobą bardzo zżyte, lubią się razem bawić, dlatego też szukamy dla nich wspólnego kąta, do którego mogłyby się wprowadzić od zaraz. Oba są po zabiegu kastracji. Odbiór w Toruniu.

Niestety choroba uniemożliwia mi dalszą opiekę nad nimi, musiałam przeprowadzić się do narzeczonego (ze względu na przymus zachowania „sterylnych” warunków). Przez ostatnich kilka tygodni prosiłam koleżankę, by zaglądała do mnie do domu co dwa dni, jednakże widać, że one strasznie się męczą ze względu na brak człowieka non stop. Miziulkanie przez godzinę plus zmiana wody i opróżnienie kuwet to zdecydowanie za mało. Powinny mieć kogoś, kto będzie mógł im poświęcić tyle czasu, ile mi się udawało przez ostatnich kilka lat. Początkowo miałam nadzieję, że moja sytuacja ulegnie poprawie/zmianie, ale na to się nie zapowiada. Podjęcie takiej decyzji było dla mnie bardzo trudne, ale wydaje się, że tak będzie lepiej dla samych kotków.

Pipek jest delikatny i bardzo lubi być miziulkany. Są dni kiedy potrzebuje wyjątkowo dużo pieszczot i aktywnie się o nie dopomina, kręcąc się wokół, ocierając się, miałcząc przyjaźnie lub zaczepiając delikatnie łapką. Prawdziwy słodziak. Lubi też usiąść koło właściciela, zmrużyć oczka i kontemplować chwilę. Wymaga wzmożonej uwagi, je tylko sprawdzone rzeczy (alergia).

Vee jest kotkiem, który potrzebuje kilku dni, żeby nabrać zaufania do nowej osoby. Lubi chodzić swoimi ścieżkami, ale bardzo lubi też pieszczoty i sam pcha się na kolana. Uwielbia pogonie za wędką, ma niespożyte pokłady energii, jak na młodego kocura przystało.

Więcej informacji na priv.
Vee+Pipek.jpg
Vee+Pipek.jpg (16.11 KiB) Przejrzano 594 razy
Vee.jpg
Vee.jpg (69.91 KiB) Przejrzano 594 razy
Vee 2.jpg
Vee 2.jpg (88.9 KiB) Przejrzano 594 razy
Pipek.jpg
Pipek.jpg (41.91 KiB) Przejrzano 594 razy

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: Dwa kocurki brytyjskie do adopcji

Post autor: Dorszka » 17 kwie 2018, 18:43

Proszę wysłać mi zdjęcia mailem, dorszka@agiliscattus.pl Wstawię zdjęcia do posta. Mam nadzieje, że uda się szybko znaleźć dom, i że będzie to dom, który weźmie oba koty. Mocno trzymam za to kciuki.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 17 kwie 2018, 20:21

Wstawiłam zdjęcia, jeśli ktoś zna dom, który przygarnie dwa koty, piszcie.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kasik » 22 kwie 2018, 16:24

Trzymam kciuki żeby się udało znaleźć kochający dom :kotek: :kotek: popytam wśród kociarzy.
I za zdrowie Panci pokciukam tez :kciuki: :hug:
obrazekobrazek

ODPOWIEDZ