Fiorella, nasz "mały" kwiatek szuka dobrego domu...

Mam nadzieję, że uda się chociaż czasami znaleźć dom dla tych kudłaczy, którym nie poszczęściło się tak, jak naszym pieszczochom.
Awatar użytkownika
Montegri
Hodowca
Kontakt:

Fiorella, nasz "mały" kwiatek szuka dobrego domu...

Post autor: Montegri » 04 maja 2018, 12:15

Nie sądziłam, że będziemy musieli kiedykolwiek podjąć tę decyzję, ale życie narzuca swoje scenariusze...
Po wielu miesiącach przemyśliwań i prób robienia co możliwe, zdecydowaliśmy się szukać nowego domu dla naszej cudnej Fiorelli.
Fiorella w lipcu będzie miała 7 lat. To wyjątkowa kotka brytyjska, imponująca, bardzo duża, o fajnym przyjaznym charakterze.
To taki wielki misiek, który uwielbia, kiedy się nim zajmujemy, głaszczemy, przytulamy, miziamy. A kiedy akurat nie zwracamy na nią uwagi staje obok i przyciąga do siebie swoją ogromną łapą :)
Kochamy ją i nigdy, przenigdy byśmy jej nie oddali... Miała u nas zostać na zawsze...
Jest jednak problem, z którym ona sobie nie radzi. Mianowicie mimo faktu, że jest kastratką ma w sobie ogromne pokłady macierzyńskich uczuć. Kiedy słyszy pisk kociąt, to nie ma mocnych, aby ją powstrzymać. Biegnie do kojca, aby zająć się maluchami. Nieważne, że nie są jej...
Mamusiom maluszków ta sytuacja nie zawsze odpowiada, co jest zrozumiałe. Fiorella wie, że musi wyjść z kojca, ale wtedy jest ogromnie smutna...
Próbowaliśmy wszystkiego, jednak czas płynie, a jej serce wciąż bije do dzieci. Chcemy, aby była z nami, ale widzimy już, że to egoizm z naszej strony. Bo izolowanie jej w innym pokoju, kiedy w hodowli są maluszki, to nie jest dobre wyjście. Ona zasługuje, aby być w centrum uwagi, aby być rozpieszczana. To radosna, grzeczna kotka, o ogromnej pogodzie ducha. Jest świetną towarzyszką.
Powierzymy ją tylko ludziom z wielkim sercem. Warunek absolutny, to DOM BEZ KOTÓW, bo nie chcemy aby musiała przyzwyczajać się już do kolejnego kota.
Fiorella waży niemal 7kg. Jej opiekun musi mieć siłę, aby unieść ją z transporterkiem :) Jada jednak w umiarkowanych ilościach, głównie suchą karmę Purizon Sterilised i kilka smaków karm z puszek, czasem trochę mięska.
Koszt adopcji to zwyczajowe pokrycie kosztu zabiegu kastracji (300zł)
Oczekujemy, że oprócz miłości i troski będzie miała zapewnioną opiekę weterynaryjną w razie potrzeby i wszystko, czego potrzebuje. Nie zależy nam na pośpiechu tylko na jej szczęściu.
Jest nam ogromnie ciężko... ale jej spokój i szczęście są najważniejsze.
Osoby poważnie zainteresowane proszę na początek o maile na adres bri@montegri.pl
Nasza lokalizacja to okolice Skierniewic, około godziny jazdy autostradą od Warszawy.
Odezwiemy się do osób, które przekonają nas, że możemy powierzyć im naszą córeczkę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbierałam się do napisania tego wiele tygodni... uwierzcie, to nie jest łatwe...
kiedy publikowałam ogłoszenie na FB ryczałam jak bóbr
bardzo ją kocham
odzew był, ale wszystkie osoby, która zapragnęły zaopiekować się Fiorellą już mają kota, albo nawet kilka.
Upieram się jednak, aby była jedynaczką.
Ona i tak potrafi zapełnić sobą mnóstwo miejsca w sercu i w domu :) ale poważnie, ma siedem lat, odejdzie z domu, gdzie była przywiązana do wielu kotów...
Każde dokocenie to stres dla obydwu kotów, dla tego który w domu jest i dla tego, który przybywa
chcę jej tego oszczędzić
chcę aby była rozpieszczanym miśkiem, oczkiem w głowie, bo ona na to zasługuje...

Obrazek
Magda i Zbyszek
http://www.montegri.pl
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: Fiorella, nasz "mały" kwiatek szuka dobrego domu...

Post autor: Dorszka » 04 maja 2018, 12:48

Trzymam kciuki za domek :serce:
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak » 04 maja 2018, 15:24

Magduś trzymam kciuki za najlepszy domek dla "kwiatuszka" :kciuki:
A Ciebie przytulam cieplutko :hug:
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 04 maja 2018, 15:46

Alez mi sie zrobilo smutno ;-(
Madziu, przytulam barzdo bardzo :hug: :hug: :hug:

Za nowy, cudowny domek trzymam tak wielkie kciuki, ze mi sie paznokcie wbijaja w skore :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:

Jest PRZECUDNA :milosc: :milosc: :milosc: :milosc:
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ » 04 maja 2018, 15:56

Serce by mi pękło, ale wiem, że na tym właśnie polega miłość... :serce:

Trzymam kciuki, zaklinam i czaruję, żeby nowy dom znalazł się szybko i spełnił wszystkie marzenia Fiorelli :serce: :kotek: Jest przepiękna, absolutnie :milosc:
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 04 maja 2018, 18:47

Trzymam kciuki :kciuki: Magda, popytam wsród porządnych znajomych :devil: , za których mogę poręczyć osobiście.
obrazek

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 04 maja 2018, 18:49

Za najwspanialszy domek :kciuki:
Iza

Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent

Post autor: elwiska3 » 04 maja 2018, 19:46

Potrzymam kciuki za dom dla Kwiatuszka :kciuki: :kciuki: :kciuki:
obrazek

Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent

Post autor: Limonka » 04 maja 2018, 21:49

Jedna z moich Montegriowych ulubienic....... :milosc:
Kurczę, spełniam wszystkie warunki, poza jednym..... (a w sumie to takimi dwoma :kotek: :kotek: )

to chociaż potrzymam kciuki za super domek :kciuki:

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 09 maja 2018, 10:50

Przytulam mocno, bo wyobrażam sobie jaka to dla Was trudna decyzja :hug:
Trzymam kciuki, żeby się znalazł dla niej idealny domek, najlepiej jeszcze gdzieś w pobliżu, żebyście mogli ją choć od czasu do czasu odwiedzić :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
Fiorella jest przepiękna :milosc: :kotek:
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

ODPOWIEDZ