Poidła automatyczne, fontanny

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka » 11 sie 2018, 10:35

U mnie pompka z Cat Mate (mam dwa takie poidełka) działa bez zarzutu już dłużej niż dwa lata :) , podobnie zresztą pompki w poidełkach Catit, zarówno w tych Flower, jak i Fresh and Clear. Pompkę w Lucky-Kitty wymieniłam tylko raz, ale to moje najstarsze poidełko, ma chyba z 5 albo 6 lat. Odkamieniam raz na 2 miesiące :) Pompki z Drinkwell 360 są jakieś najsłabsze, pamiętam, że kosztowały ogromne pieniądze (tak duże, że kupowanie zapasowej mijało się z celem), ja rok temu, jak zepsuła mi się pompka w tej fontannie, kupiłam po prostu nowego Drnkwella - miałam ogromny fart, akurat była promocja i można było kupić fontannę z zapasową pompką w zestawie, więc miałam oryginalną pompkę do tej pierwszej fontanny. Trzeciego Drinkwella już nie potrzebuję, nawet, gdyby powtórzono tamtą promocję :mrgreen: Zaczęłam więc szukać, przyjrzałam się dokładnie otworom wypływowym w innych pompkach, i olśniło mnie, że "na oko" są takie same - na wcisk się to potwierdziło. Naprawiłam też poidełko z Tchibo, bardzo lubiane przez Django, chociaż inne mocowanie, znów ten sam otwór, pasujący do plastikowej rurki odpływowej. Sprawdzę też kompatybilność z Lucky-Kitty, bo bardzo nie lubię tych oryginalnych pompek, są bardzo słabe.

Piszę, bo to nie są drogie pompki, tylko 29 zł, Drinkwell 360 jest fantastyczną fontanną, i szkoda, żeby stała unieruchomiona z powodu zaporowej ceny (130 zł chyba). Można ją uruchomić ponownie za znacznie mniejsze pieniądze (pompki kupiłam w Bitiba). Niestety, wszystko może się zepsuć, ja mam fontanny już od wielu lat, bardzo różne, i jak napisałam, odkamieniam je co 2, maksymalnie co 3 miesiące. Wszystko się zużywa, to naturalna kolej rzeczy :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: Poidła automatyczne, fontanny

Post autor: Dorszka » 11 sie 2018, 16:39

Przepraszam, że tak od razu pod własnym postem, ale nie usiedziałam. Po pierwsze - Bitiba chyba na mój zakup pompek zareagowała jakąś histerią (wzięłam 3 sztuki), i pompki są już droższe o 20 zł :( (chciałam dokupić jeszcze ze dwie).

Po drugie... Zawsze wiedziałam, że mam syndrom wiewiórki, ale żeby aż tak... Jak napisałam poprzedni post o zakupie mojego drugiego Drinkwell w zestawie z pompką, pomyślałam sobie, że jest BARDZO prawdopodobne, że i tę pierwszą fontannę kupiłam w takich samych okolicznościach, bo przy tych drogich zakupach zawsze cierpliwie czekam na jakąś okazję. Zajrzałam więc do swojego sekretnego miejsca, w którym chowam kocie rzeczy "na czarną godzinę", i zobaczyłam bardzo obiecująco wyglądające białe pudełko. Nie do wiary, w środku jest oryginalna zapasowa pompka do Drinkwell 360, z tego pierwszego zakupu, o której zupełnie zapomiałam :lol: :lol: Całe szczęście, że nie pomyślałam o tym prędzej, w ten sposób mam uruchomione dwa poidełka zamiast jednego, i jeszcze zapas na kolejną "czarną godzinę" :lol:
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koty - wyposażenie, pielęgnacja i "instrukcje obsługi"”