Eco Cats Collection - organizacja przestrzeni dla kotów

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Eco Cats Collection - organizacja przestrzeni dla kotów

Post autor: Dorszka » 24 paź 2018, 21:48

Nie bardzo wiedziałam, gdzie zacząć - na razie umieszczam tutaj, bo dla mnie to temat BARDZO ważny, ale to już wszyscy dłużej przebywający na forum wiedzą :) We wrześniu na wystawie w Warszawie podziwiałam kocie mebelki, ścieżki i całe kocie autostrady po raz pierwszy. To była pierwsza prezentacja młodej, rodzącej się właśnie firmy, i ja osobiście bardzo im kibicuję. Wszystkie elementy można dowolnie łączyć, zacząć od pojedynczego modułu, potem rozbudowywać. Ja jestem zachwycona, bo pani Izabela nie tylko robi ładne kocie meble, ale robi je przestrzegając zasad "kociej infrastruktury" - możliwość mijania się kotów, schodzenia sobie z drogi, zmiany kierunku, legowiska można zaplanować tak, żeby nie blokowały przejść. Jeśli ktoś planuje remont, rozbudowę czegoś, zamianę - bardzo polecam. I z naszej ludzkiej, praktycznej strony - legowiska, które można zdjąć do prania.

Niedługo rusza sklep i wszystko, trzymam kciuki, żeby przedsięwzięcie się udało - organizacja przestrzeni w domach, w których są koty, to dla mnie absolutny priorytet. 90% problemów, z jakimi zmagam się w trakcie konsultacji, ma swoje źródło właśnie w organizacji przestrzeni, a raczej w jej braku. Ludzie są zdumieni, ile problemów znika, gdy dadzą się namówić na "remont" :)

Więcej poczytać można na stronie, zapraszam! >>>>>> Eco Cats Collection
ecocatscollection-izabela-praska-pomysl.jpg
ecocatscollection-izabela-praska-pomysl.jpg (191.66 KiB) Przejrzano 972 razy
ecocatscollection-izabela-praska-moduly1.jpg
ecocatscollection-izabela-praska-moduly1.jpg (210 KiB) Przejrzano 972 razy
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Re: Eco Cats Collection - organizacja przestrzeni dla kotów

Post autor: Mago » 24 paź 2018, 22:59

Fajnie, że pojawiają się nowe rzeczy na rynku :)

Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kasik » 24 paź 2018, 23:22

Genialne :mrgreen: :milosc:
Jeśli kiedyś się wybudujemy, to z pewnością skorzystam :)
obrazekobrazek

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak » 25 paź 2018, 07:54

Super kocie mebelki :)
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent

Post autor: ozon » 25 paź 2018, 08:28

Kasik pisze:
24 paź 2018, 23:22
Jeśli kiedyś się wybudujemy, to z pewnością skorzystam :)
Nie, nie, nie :mrgreen: Na przyszłość to mi tu proszę żadnych jednoznacznych deklaracji nie składać :mrgreen:

Bo się po cichutku przyznam - chociaż nie wiem, czy wypada w tym temacie :oops: - że my też powolutku planujemy zajęcie się wytwarzaniem kocich mebelków. Na razie jesteśmy w fazie idei, ale to jest wielkie marzenie Piotra, więc mam nadzieję, że i faza realizacji nastąpi :-D Miejscóweczka na to już jest :-D
Asia

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ » 25 paź 2018, 08:42

Rewelacja :) :ok:
Ale chyba boję się sprawdzać ceny ;-))
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

izabelapraska1
Hodowca

Post autor: izabelapraska1 » 25 paź 2018, 09:15

Witam serdecznie , dziękuję bardzo pani Dorocie za umieszczenie miłych słów na forum. To pomysł,który rodził sie kilka lat. Z obserwacji kotów i rozmowy z Opiekunami,czy hodowcami zawsze wiedziałam,że kot nie tylko lubi spać na przysłowiowych drapakach. Projekt tak naprawdę zrodził sie kilka miesięcy temu. Pokaz był w Warszawie i nawet nie przypuszczałam,ze bedzie miał takie zainteresowanie. Meble modułowe robione sa bradzo precyzyjnie ( prawie ręcznie ) .To puzle,które składaja sie w sposób bardzo prosty etc. To najlepszej jakości sklejka ... prosze nie bać sie cen :-) Są alternatywą innych drapaków na rynku . Z tą tylko różnicą ,że zachowują 100 % higieny. Wszystko sie sciąga ( tkanina ) i każdy zakamarek mozna spokojnie wyczyscić .Na tym jako hodowcy najbardziej mi zależało. Zapraszam wszystkich zainteresowanych na strone , sklep juz za kilka dni.W ofercie nie tylko meble modułowe CATS PLACE :-) Pozdrawiam i zycze miłego dnia ...

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 25 paź 2018, 13:33

MoniQ pisze:
25 paź 2018, 08:42
Rewelacja :) :ok:
Ale chyba boję się sprawdzać ceny ;-))
Ja nie sprawdzam, żeby nic już w czasie nie odsuwać - już od bardzo dawna przymierzam się do zabudowy sufitu, i wreszcie będę miała to, o czym marzyłam. W zeszłym roku na jakiejś wystawie byłam gotowa zgodzić się na zamówienie w jakiejś firmie, która też robi podobne rzeczy, kładki, itp. ale jakość mnie odstraszyła, a cena też wcale nie była mała. Tutaj mam wreszcie odpowiedniej szerokości przejścia, nie wąziutkie przesmyki, i fantastyczną funkcjonalność. Więc będę planować, zdjęcia już porobione, i zobaczymy, jak wszystko zostanie rozplanowane. O cenę zapytam na końcu, jak już będzie po ptakach i nie będę się mogła wycofać :lol:

Wstawiłam, bo niekiedy planujecie wymianę drapaka, i to też zawsze jest koszt, dobrze pomyśleć o alternatywie - ja już więcej Rufiego nie kupię, niestety. Nie sądzę, żeby cena była nieporównywalna z Rufimi i innymi tego typu drapakami, a korzyść dla kota niebotycznie większa. Codziennie zbieram nitki z dywanowego drapaka zakupionego trzy lata temu (nie zbieram ich z drapaka kupionego 10 lat temu żeby było śmieszniej, tak podupadła jakość obicia). Moja kurzowa alergia coraz bardziej daje mi się we znaki, więc stopniowo wycofuję się ze wszystkich
"zbieraczy" kurzu i kociej sierści. Nie ukrywam swojego entuzjazmu, bo jak to zobaczyłam we wrześniu, poczułam że moje problemy zostały rozwiązane :mrgreen: I nie tylko moje - wielu kotów też :kotek:
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ » 25 paź 2018, 14:43

Dorszka pisze:
25 paź 2018, 13:33
O cenę zapytam na końcu, jak już będzie po ptakach i nie będę się mogła wycofać :lol:
Sprytnie :) :lol:

Co ciekawe, to rozwiązanie spodobało się nawet memu mężu :)
Nasz Rufi wprawdzie jest chyba z tej edycji sprzed 10 lat bo wygląda ciągle jak nowy (no, prawie, bo nowy nie był taki brudny :oops: ) ale gdyby tak dało się coś takiego wstawić jeszcze gdzieś w domu to byłoby super, bo u nas nie ma za wiele takich miejsc wyższych...
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Awatar użytkownika
annishere

Post autor: annishere » 26 paź 2018, 15:06

Fajne, plus wygląda bardzo estetycznie. Żadnego nachalnego i przaśnego designu. :milosc:

ODPOWIEDZ