?problem? z drogami oddechowymi

Pytania i problemy związane ze zdrowiem naszych kotów, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak szczepienia i kastracja
bienia

?problem? z drogami oddechowymi

Post autor: bienia » 19 lis 2019, 14:45

Dzien dobry wszystkim :) chcialabym skonsultowac z doswiadczonymi osobami jedna kwestie. Moj kotek ma 8 miesiecy. Mniej wiecej na poczatku pazdziernika zauwazylam, ze zrobil sie nagle dosc „ dzwiękowy”. Zaczelo sie pochrapywanie plus kotek zaczal wydawac z siebie rozne dzwieki w ciagu dnia, nie podczas jakiegos wysilku fizycznego: westchniecia, chrzakniecia i inne wydobywajace sie jakby z noska, wskazujace w teorii na to ze drogi oddechowe sa w jakis sposob niedrozne. Dosc wyraznie to tez wyczuwam jak mruczy, mam wrazenie ze na poziomie nosa to mruczenie przechodzi w takie charczenie, ciezko to wyjasnic i ciezko zademonstrowac weterynarzowi. Bylam z nim u weterynarza ponad miesiac temu-powiedzial mi ze wszystko jest w pozadku i podkreslil, ze kotki brytyjskie maja w pewien sposob uposledzone drogi oddechowe- ze wzgledu na budowe czaszki, i ze musze byc tego swiadoma. Plus ze on rosnie i wszystko sie jeszcze rozwija. Umowilysmy sie ze wroce w listopadzie i planuje wizyte w przyszlym tygodniu. U kotka nic sie nie zmienilo- dzwieki dalej sa, chyba tylko chrapanie sie rzadziej zdaza,nosek suchy, kotek nie oddycha przez pyszczek tylko nosek, apetyt jest. Ale chcialam zapytac o wasza opinie-nie przeszkadzaja mi te dzwieki jesli to jest normalne ale caly czas czuje niepokoj. Czy zgadzacie sie z opinia lekarza czy moze myslicie, ze jest cos co trzeba zbadac/ sprawdzic? Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Ula
Agilisowy Rezydent

Re: ?problem? z drogami oddechowymi

Post autor: Ula » 19 lis 2019, 14:54

Może w mieszkaniu jest za sucho. Spróbuj "nawilżyć" powietrze.
Ula

bienia

Post autor: bienia » 20 lis 2019, 18:03

Ula, dziekuje za sugestie :) Ja juz odczuwam skutki grzania ( choc wiekszosc kaloryferow mam jeszcze skreconych) i jestem wlasnie na etapie poszukiwania nawilzacza. Moze faktycznie u kotka to ta sama kwestia. Pozdrawiam

bienia

Post autor: bienia » 26 lis 2019, 20:00

Bylam u weterynarza w ostatnią sobote. Potwierdzil mi ze z kotkiem wszytsko jest w porządku. Zasugerowal profilaktyczne badanie serduszka jak maly bedzie mial ok roku. Na ta chwile pozostala mi wiec obserwacja i nawilżanie plus oczyszczanie powietrza w mieszkaniu...mam nadzieje, ze to pomoze! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie/Health”