Przyjaciel dla syna z zespołem Aspergera

Mam nadzieję, że uda się chociaż czasami znaleźć dom dla tych kudłaczy, którym nie poszczęściło się tak, jak naszym pieszczochom.
Asqu

Przyjaciel dla syna z zespołem Aspergera

Post autor: Asqu »

Witam

Prośba do Państwa. W piątek straciliśmy naszego kochanego kotka o imieniu Diego. Był on przyjacielem naszego dziecka cierpiącego na zespół Aspergera. Byl ona dla niego kims z kim mógł zrobić wszystko od spania po zabawę i nie oceniał go pod katem jego niepełnosprawności jak inni poprostu byl i towarzyszył mu w każdym momencie dnia. W tej chwili syn bardzo tęskni za kotem jest mu przykro że go nie ma a ja nie wiem jak mu wytłumaczyć że stracił coś co było dla niego ważne. Chciałabym mu dać drugiego kota identycznego i powiedzieć że wrócił ale w tej chwili nie stać nas na tak duży jednorazowy wydatek. Więc szukamy kotka/kotki po niższej cenie niż te oferowane w internecie może ktoś z Państwa coś wie gdzie mogę takiego nabyć ? Nie musi być z rodowodem może być też wykastrowany jedyne kryterium to kolor niebieski i dość młody żeby mógł się zaadoptować i poznać zwyczaje synka. Mieszkamy w woj. Lubelskim .Sama szukam ale liczę też na dobre serce i pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Re: Przyjaciel dla syna z zespołem Aspergera

Post autor: Miss_Monroe »

Na tym forum znajdują się jedynie kotki z rodowodem. O młodego kotka w niższej cenie będzie ciężko, najcześciej w niższej cenie na forum pojawiają się kotki z hodowli, które np. „nie dogadują się” w grupie z innymi, bądź kończą karierę hodowlaną i szukają drugiego, kochającego domu. A to najczęściej są dorosłe koty. Jeśli chodzi o kociaka to warto popatrzeć w schroniskach.
obrazek

Asqu

Mieliśmy kotka brytyjskiego i musi to być identyczny kotek żeby synek się nie bardzo zorientował.
Rozumiem i szkoda że źle trafiłam myślałam że może na tym forum znajdzie się ktoś kto miałby jakąś informację gdzie moge takiego kotka kupić w krótkim czasie.
Pozdrawiam 🙂

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia »

Czasami zdarzają się koty brytyjskie do adopcji, albo za symboliczną kwotę, ale to kwestia szczęścia, kiedy się akurat taki trafi, a Ty chciałabyś jak najszybciej.
Na forum mamy też osobę, która też ma syna z tym schorzeniem i była w identycznej sytuacji, zmarł ich ukochany kotek.
On też chciał identycznego kocurku, ale po rozmowach dał się przekonać do kotek i do tego w innym kolorze. Spróbuj, może tez sie uda i nie musiałabyś byc ograniczona konkretnym kolorem czy rasą. Jestem przekonana, że każdy kot potrafi owinąć sobie wokół pazurka swojego człowieka i Twój syn pokocha także innego kotka.
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Asqu

Obserwuje ciągle internet na całe szczęście zaczynają się pojawiać ogloszenia z cena akceptowalna więc teraz jeszcze tylko lokalizacja i mam nadzieję że uda się przywrócić szczęście w naszym domu🙂
Oby tylko inny kotek tez okazał się tak samo cierpliwy i oddany jak nasz Diego.

Karioka
Agilisowy Rezydent

Post autor: Karioka »

Asqu pisze:
16 kwie 2020, 20:15
Obserwuje ciągle internet na całe szczęście zaczynają się pojawiać ogloszenia z cena akceptowalna więc teraz jeszcze tylko lokalizacja i mam nadzieję że uda się przywrócić szczęście w naszym domu🙂
Oby tylko inny kotek tez okazał się tak samo cierpliwy i oddany jak nasz Diego.
Nie wiem co to znaczy "cena akceptowalna", ale radzę Ci sprawdzić hodowlę zanim kupisz kotka. Kup kotka z rodowodem, niech rodzice kotka mają certyfikaty na PKD. Niech to będzie hodowla która się szanuje.

Nie popieraj pseudohodowli, bo tylko takie sprzedają kotki bez rodowodu lub z podrobionym rodowodem.
Nigdy nie będziesz wiedzieć czy taka przystępna cena nie jest okupiona cierpieniem dorosłych kotek, które są hodowane tylko w tym jednym, konkretnym celu. Taki zakup spowoduje kolejne cierpienia.
Także w Twoim domu bo jeśli kotek będzie miał problemy ze zdrowiem to może się skończyć kolejnym płaczem, a te pieniądze których nie chciałaś/ nie mogłaś wydać bardzo szybko wydasz u weterynarza.

Może wytłumacz dziecku, że jego kotek odszedł i jest z innymi kotami w kocim niebie.
Pokaż mu schronisko i dajcie dom jakiemuś kotu który go potrzebuje. Taki kot też potrafi kochać i przywiązać się do ludzi. Dwa razy odda dobro którym został obdarzony.

To czy kot będzie cierpliwy będzie zależało od jego charakteru. Młodszy kot będzie mniej cierpliwy. A oddanie z czasem przychodzi lub nie. To też zależy od charakteru i od tego czym ludzie obdarzają kota.

W takim przypadku doradzałabym zgłoszenie się do jakiejś fundacji z prośbą żeby oni Wam wybrali kota. To naprawdę tak działa. Nie ma się wpływu na wygląd. Ale co do charakteru to potrafią pomóc.
Dorota

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcje”