Uszy

Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent

Zapalenie ucha?

Post autor: sandra » 17 mar 2016, 20:06

Filip jest chory praktycznie od przeprowadzki do nas i już powoli nie mam siły :/ Dziś wet powiedział, że kotek ma zapalenie ucha i jest to element jakiejś choroby, tylko nie wiadomo do końca, jakiej... Opiszę pokrótce objawy, może ktoś przechodził coś podobnego i coś doradzi..
- kilka dni po przeprowadzce do mnie kotek zaczął kichać, miał też lekki wyciek z noska i mokry z oka, zgłosiłam się z nim do weta, podał zastrzyk, kilka tabletek działających przeciwzapalnie i kazał przemywać 5 razy dziennie oczy solą fizjologiczną (ogólnie u kota nie widział tych objawów co ja, jedynie lekkie zaczerwienienie trzeciej powieki)
- po tygodniu brak poprawy - dalej ciekło z nosa. Planowaliśmy już wizytę u innego weta, niestety w międzyczasie pewnego dnia kotek cały dzień nic nie jadł, wieczorem zupełnie nie zareagował na nasz powrót z pracy, ciągle spał. Spanikowałam i pojechaliśmy na nocny dyżur wet (Arka w Krakowie - podobno dobra lecznica), okazało się ze ma gorączkę i powiększone węzły chłonne, dostał 3 zastrzyki
- kolejna wizyta następnego dnia (od tego czasu chodzimy juz do Arki), wet kazał podawać przez 4 dni antybiotyk Clavaseptin, a do nosa i oczek wlewać sól fizjologiczna i je przemywać
- wczoraj zauważyłam ze kot okropnie drapie się w ucho i wyszło z tego uszka mnóstwo brązowej (wydaje mi się, że bezzapachowej) lepkiej wydzieliny; oprócz tego z noska dalej cieknie, a wydzielina która zbiera się w kącikach oczu to raczej nie są zwykłe "śpiochy", bo są dość mokre i nie wysychają
- dziś wizyta u weta - zajrzał do ucha takim małym wzierniczkiem, pokazał ze w środku mnóstwo płynu (zwłaszcza w jednym uchu)...... i w zasadzie powiedział, że nie wie co kotu dolega <shock> kazał przez tydzień dwa razy dziennie podawać do uszu maść Oridermyl i za 8 dni zgłosić się znowu (ale do innej lekarki w lecznicy, która jest dermatologiem i powinna lepiej umieć pomóc)

Czy ktoś ma kota, który chorował na coś podobnego? Czy to dobrze, że musimy czekać tydzień? Może lepiej gdyby od razu podali próbkę tej wydzieliny do badania? Nie wiem dlaczego od razu weta nie zapytałam :( Lekarz mówi, że swierzbowiec to raczej nie jest, ale w sumie nie było żadnych badań żeby to potwierdzić
"No outfit is complete without Cat hair" :)

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Re: Zapalenie ucha?

Post autor: Kamila » 17 mar 2016, 20:17

wg mnie Sandra, niestety ale nie masz szczęścia do wetów, leczyć kota nie wiedząc na co to już wg mnie nadużycie. Powinien zrobić posiew z uszka, zeby ustalić czy to świerzb czy może jakieś bakteryjne zapalenie, a może uszko po prostu się oczyszcza po tych zabiegach, które zaordynował wczęsniej (a jak wlewałaś sól fizjol, to masowałaś uszko i usuwałaś potem nadmiar?). A zaglądałaś w wątek o weterynarzach? może ktoś tam poleca dobrego weta?
Kamila
obrazek

Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent

Post autor: sandra » 17 mar 2016, 20:22

Wlewalam do nosa i oczek, objaw z uchem jest od wczoraj... Kurczę właśnie w wątku o wetach pisały dziewczyny ze arka jest droga ale dobra, poza tym jak jechałam w nocy z ta gorączka to nie miałam zbytniego wyboru.. No i tez nie chciałam isc do trzeciego weta w przeciągu miesiąca, po prostu poszłam juz do tej arki, ogólnie ma dobre opinie.
W tej sytuacji chyba mimo wszystko wybiorę sie do trzeciej lecznicy (Bajeczna), która tez jest pozytywnie oceniana tutaj na forum i na znanylekarz.pl

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kamila » 17 mar 2016, 21:15

ale w jednej lecznicy jest kilku wetów, trzeba by było by ktoś Ci doradził, który jest najlepszym diagnostą. No ja niestety, nie z Twoich rejonów więc nie pomogę :(((( ale trzymam kciuki za Filipka, żeby w końcu wyzdrowiał <ok>
Kamila
obrazek

Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent

Post autor: sandra » 17 mar 2016, 21:41

już rozmawiałam z magą, więc pytanie chwilowo nieaktualne, wiem co robić :)
maga - bardzo dziękuję! <pokłon>

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kasik » 17 mar 2016, 21:46

Ciocia Maga fajna jest <mrgreen>
Kciuki za Filipka :kotek: <ok> <ok> <ok>
obrazekobrazek

Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent

Post autor: sandra » 17 mar 2016, 22:07

Dzięki dziewczyny, będziemy walczyć z choróbskiem!

obrazek obrazek

adammik90

Re: Kąpiel kota

Post autor: adammik90 » 06 sie 2016, 13:03

Cześć,

Mam takie małe pytanie.
Chciałbym wyczyścić uszy kotu, bo gromadzi mu się tam taki mały "osad". Według hodowcy to całkiem naturalne i można to czyścić. Jednak, nie uzyskałem odpowiedzi - jak to robić. Czy są jakieś specjalne preparatu do pielęgnacji uszu?

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla » 06 sie 2016, 13:04

Z tego co mi wiadomo zdrowemu kotu uszu czyścić nie trzeba :-?
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

Beate
Agilisowy Rezydent

Post autor: Beate » 06 sie 2016, 13:09

Jeśli jednak dużo jest na uchu zewnętrznym, to ja czyszczę płatkiem z odrobiną Otosolu (dobrze rozpuszcza woskowinę), ale nie grzebię głęboko .
Poniżej masz link do wątku:
>>>TUTAJ<<<
CzekoBlog
obrazek obrazek
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" Robert A. Heinlein

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszy”