Karmy mokre

Wszystko na temat karm, prawidłowego żywienia, a niekiedy, w miarę możliwości, pierwsza pomoc w razie kłopotów na tle żywieniowym.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent

Re: Karmy mokre

Post autor: Luinloth » 13 lip 2018, 09:47

Cleo miała problemy brzuszkowe po puszkach, jak dobrze pamiętam :)
Obrazek <<< Rękodzieło psychodeliczne i kocie

Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent

Post autor: agniecha » 13 lip 2018, 11:16

Luin dobrze pamiętasz :) Po puszkach Cleo ulewa .
MM różnica jest dla żołądka Cleo . Po metalu ulewa , po saszetkach nie .

Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent

Post autor: agniecha » 14 lip 2018, 11:57

Dziewczyny widziałyście to gdzieś ? http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ckreminder
Toska je to samo w puszkach i byłoby idealne dla Cleo .

Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent

Post autor: elwiska3 » 14 lip 2018, 18:50

agniecha pisze:
14 lip 2018, 11:57
Dziewczyny widziałyście to gdzieś ? http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ckreminder
Toska je to samo w puszkach i byłoby idealne dla Cleo .
w bitiba są ale w wersji orginal
obrazek

Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent

Post autor: agniecha » 14 lip 2018, 19:07

Widziałam , chodzi mi o te dokładnie . Wiem jak wygladają i w razie ,gdyby nie pasowały Cleo ,to bez obaw dam Tosi . Sezon wakacyjny nie sprzyja wprowadzaniu nowości ,a moja Grubcia została bez mokrego które pokochała :((((

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 17 lip 2018, 16:34

Agnieszko pochodziłam w moje okolicy po sklepikach i u wetów pytałam ale wszędzie tylko puchy są z DN niestety :(((( myślałam ze u nas na prowincji kupię i Ci podeślę a tu lipa :kaszana:
Iza

Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent

Post autor: agniecha » 17 lip 2018, 18:05

Jasminko dziękuję za chęci :kiss:

Awatar użytkownika
*Basia

Post autor: *Basia » 25 lip 2018, 17:52

Ponieważ w naszym domu pojawił się młody kociak, taka trochę czysta tablica postanowiłam, że tym razem nieco inaczej będzie kształtował się model żywieniowy. Opracowałam go już na etapie wyboru hodowli i bardzo mi zależało, aby kociak już od samego początku poznał smak pełnowartościowych mielonek bo to właśnie mokre pożywienie ma być podstawą diety kociszcza :)
W wyprawce dostaliśmy suchego orjena, którego odstawiłam już po kilku dniach. Kilka puszek evanger'sa do którego już kiedyś robiłam podejście z marnym skutkiem i filetówki cosmy. Po dość sumiennym rozeznaniu wybrałam kilka marek które chciałabym wypróbować - wprowadzić w dietę kota - łatwo nie było. Bardo trudno o karmę idealną - właściwie to takiej nie znalazłam. Na chwilę obecną tak prezentuje się nasz pakiet testowy. Priorytetem w wyborze był fakt, że karma musi być pełnowartościowa, z wysoką zawartością mięsa wiadomego pochodzenia, ideałem są karmy z dwóch rodzajów mięsa ale są tutaj również monosmakowe pozycje żeby sprawdzić preferencje smakowe. Dość dużą wagę przy zamówieniu zwracałam na zawartość tauryny oraz rodzaje tłuszczów zawarte w karmach.
Obrazek
insta @kotowelove_

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 26 lip 2018, 07:52

Ja bym na Twoim miejscu tak radykalnie nie rezygnowała z suchej karmy, żeby kot jednak mógł mieć z nią kontakt, bo jak "odpukać" przydarzyłaby się kiedyś jakaś choroba wymagająca ścisłej diety, to wtedy kot może nie chcieć w ogóle jeść suchej karmy, a nie wydaje mi się, żebyś dostała tyle różnych puszek, dobrze suplementowanych, które nadawałyby się pod określoną ścisłą dietę.
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
*Basia

Post autor: *Basia » 26 lip 2018, 08:54

Ogólnie rzecz biorąc to dieta bardzo przemyślana. Są mokre karmy odpowiednie dla różnych schorzeń, fakt może nie taki wybór ale są. Cześć „zwykłych” puszek tez jest odpowiednia np dla cukrzyków. To, że kot dostawałby sucha karmę - co w moim odczuciu jest zbędne w cale nie daje mi gwarancji, ze chciały jeść suche chrupki dedykowane jakiejś kuracji. To zawsze loteria.
insta @kotowelove_

ODPOWIEDZ