Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 13340
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Kuwety - problemy, pytania i wątpliwości

Post autor: Dorszka » 12 sie 2018, 21:06

ludzki77 pisze:
12 sie 2018, 15:24
Dorszka pisze:
12 sie 2018, 14:25
Ta długość ma znaczenie, a już szczególnie przy kuwecie krytej. Savic Nestor Jumbo jest o 10 cm dłuższy - to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku kotów, które wchodzą i siusiają, bez odwracania się. Nie chcą (i ja się temu nie dziwię) dotykać nosem przeciwległej ścianki, więc sikają na skraju. Dla tych, które się odwracają, ogromne znaczenie ma dodatkowo szerokość - odpowiednia już w Catit Jumbo, w klasycznym Caticie trochę mało. Tak naprawdę super kuwetą jest kupiona przez mnie kiedyś XXL, ale ona wymaga już naprawdę miejsca; kiedyś zrobiłam porównanie moich kuwet (Catit klasyczny, ten mniejszy, i nieznana mi marka XXL, ta duża ma zdjęte drzwiczki, jak reszta moich krytych kuwet, zdjęcia zrobione były tuż po rozpakowaniu):
U nas kuweta stoi w przedpokoju, więc z wymiarami nie ma problemu, bo łazienka nigdy nam jakoś nie pasowała, więc nawet godna rozważenia jest opcja XXL. Jakiej firmy ona była?
Niestety, nie potrafię nigdzie znaleźć tej kuwety już od dłuższego czasu. Wydaje mi się, że to Ferplast - ale na pewno nie ma tych kuwet nigdzie w internetowych sklepach, może jakieś pojedyncze sztuki w stacjonarnych? Znalazłam w historii zamówień, kupiłam ją w 2013 roku w styczniu, nazywała się po prostu "Kuweta dla kota XXL". To wszystko.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

ODPOWIEDZ